נעמה יששכר בבית המשפט במוסקווה, בחודש שעבר
צילום: אי-אף-פי

למרות החנינה: נעמה יששכר מתכוונת לערער על הרשעתה

עורכי דינה של יששכר מתכוונים לפנות לבית הדין האירופאי לזכויות אדם ולבית משפט ברוסיה. זאת כדי שיכירו בהפרות שנעשו לה בבתי המשפט במוסקווה ובכך להוביל לזיכויה ברוסיה
ורד פלמן
07 בפברואר 2020
16:47

עורכי דינה של נעמה יששכר נערכים להגשת פניות לבית הדין האירופאי לזכויות אדם ולבית משפט ברוסיה. זאת כדי שיכירו בהפרות שנעשו לה בבתי המשפט במוסקווה ולהוביל לזיכויה ברוסיה. עורך דינה ואדים קלובגנט פגש אותה אתמול (חמישי) בישראל כדי להיערך להליכים.

עורכי דינה של יששכר מסרו כי "העובדה שקיבלה חנינה לא מעידה ששמרו על זכויותיה". לדבריהם "צדק יוכל לעשות רק על ידי ביטול ההרשעה הלא מוצדקת".

ב-9 באפריל 2019 שהתה יששכר בשדה התעופה במוסקווה בעצירה בדרכה חזרה לישראל לאחר ביקור שלישי בהודו. כלבי גישוש זיהו בחפציה מריחואנה. יששכר נקראה לתשאול על ידי גורמי הביטחון בשדה התעופה, עוכבה לחקירה ונעצרה.

מעצרה של יששכר הוארך מעת לעת וכשהבינו במשפחתה שפניהן של הרשויות ברוסיה למשפט וענישה מחמירה פתחו בקמפיין ציבורי בישראל לשחרורה. ב-11 באוקטובר הרשיע בית המשפט במוסקווה את יששכר וגזר את עונשה לשבע וחצי שנות מאסר.

ביום חמישי שעבר, לאחר כמעט עשרה חודשים בכלא הרוסי, שוחררה נעמה יששכר ונחתה בישראל במטוס ראש הממשלה בישראל. זאת לאחר שקיבלה חנינה מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יום קודם.