אבו אמזן ואהוד אולמרט
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

דנון על פגישת אולמרט ואבו מאזן: "צעד תמוה"

שגריר ישראל באו"ם לכאן רשת ב: "הפגישה הזו תפגע בישראל ובארצות הברית" • הרשות הפלסטינית ותוניסיה יציגו למועצת הביטחון הצעה לגינוי תוכנית טראמפ - אך לא תיהיה בה ביקורת מפורשת נגד התוכנית
כאן הערב
09 בפברואר 2020
18:43

שגריר ישראל באו"ם דני דנון התייחס היום (ראשון) למסיבת העיתונאים המתוכננת בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בשולי העצרת של מועצת הביטחון של האו"ם: "צעד שיפגע בישראל ובארצות הברית". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב הוסיף דנון כי "אני מקווה שאבו מאזן לא יזכה לתמונת הניצחון הזו. שהוא לא יוכל לומר 'אני לא סרבן שלום, הינה גם ראש ממשלה לשעבר בישראל מתנגד לתוכנית". 

בעוד יומיים יערך במועצת הביטחון של האו"ם דיון בנוגע לתוכנית טראמפ. הרשות הפלסטינית ותוניסיה, שמייצגת את מדינות ערב במועצה, ינסו להשיג החלטה שתתנגד לתוכנית. ההצעה שתציע תוניסיה קובעת שההתנחלויות והסיפוח נוגדים את החוק הבין לאומי, אך לא תיהיה התנגדות מפורשת לתוכנית טראמפ. 

הביקורת הרכה נועדה למנוע עימות מול הממשל האמריקני, ולהצליח ולגייס את 14 החברות במועצת הביטחון (מלבד ארצות הברית) להצביע בעד ההחלטה, מבלי לחשוש שהדבר יציב אותן בעימות מול האמריקנים. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש בכנס של הליכוד במעלה אדומים כי החל מיפוי מפת הגבולות על פי תוכנית השלום: "אנחנו כבר בעיצומו של תהליך המיפוי של השטח, שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. מדובר ב-800 קילומטרים של גבול. זה לא יקח הרבה זמן".

העיתון הפלסטיני "אל איאם" דיווח אתמול כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יציג למועצת הביטחון מסמך המצביע על יותר מ-300 הפרות של החוק הבין-לאומי, הטמונות בתוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני. על פי המסמך, סעיפיה של התוכנית כוללים הפרות של החוק הבין לאומי בענייני הגבולות, ההתנחלויות, מעמדה של ירושלים, ענייני ביטחון וסוגיות האסירים והפליטים.