אם התינוק מול ציפורה דוד, ארכיון

המטפלת ציפורה דוד הורשעה בהתעללות בתינוק: "פעלה באכזריות"

דוד תועדה סוטרת לתינוק, צועקת לעברו ומטיחה אותו על הספה ועל השטיח • השופטת: "המעשים לא היו נחשפים אילמלא התיעוד"
הדס גרינברג
11 בפברואר 2020
09:14

בית משפט השלום ברחובות הרשיע היום (שלישי) את המטפלת ציפורה דוד בהתעללות בתינוק בן 11 חודשים. דוד תועדה סוטרת לתינוק, צועקת לעברו ומטיחה אותו על הספה ועל השטיח. כמו כן יצאה לעשן והשאירה את התינוק לבדו בבית. השופטת אפרת פינק אמרה כי המטפלת "פעלה באכזריות באימה והשפלה כלפי התינוק. המעשים לא היו נחשפים אילמלא התיעוד".

עורך דינה של המטפלת המורשעת אמר בתגובה: "התביעה בחרה להתייחס למקרה בחומרה יתרה. לכל אורך השנה מרשתי הביעה צער וחרטה על מעשיה. אנחנו מודעים לכך שמדובר במעשים לא פשוטים, יחד עם זאת היא עוברת תקופה קשה מאוד הן מפאת הבושה והן מפאת השיימינג ברשתות החברתיות".

דורון רוגוב, אביו של התינוק, שדוד התעללה בו, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום": "לשם שינוי יצאנו מהמשפט בהרגשה טובה , יחסית לנסיבות. אני זוכר שאשתי סיפרה לי שהיא ראתה את המטפלת סוטרת לתינוק. היא לא הייתה מסוגלת להמשיך לצפות בסרטונים".

האזינו לריאיון עם דורון רוגוב

חקירתה של המטפלת דוד החלה, כאמור, בעקבות תיעוד שלה סוטרת לתינוק בדירה בנס ציונה. מהמשטרה נמסר כי עם התקדמות החקירה איתרו החוקרים מקרים נוספים שתועדו במצלמה מהם עלה חשד לפיו המטפלת תקפה את התינוק בהזדמנויות שונות ונהגה בו באגרסיביות. 

לאחר מעצר המטפלת, אביו של התינוק סיפר בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 על ההתנהגות החריגה של בנו: "גם לאנשים שהוא לא מכיר הוא היה מנופף לשלום. עם המטפלת, עם הזמן, זה הפך יוצא דופן.


"הוא לא רצה ללכת אליה, ברגע שהוא ראה אותה או אפילו שמע אותה הוא הפך להיות מאוד נסער. היו מקרים עוד קודם שהיינו חוזרים הביתה והיה לו סימן כחול. אמרנו: 'טוב הוא ילד'. הסבתא שלחה סרטון שלו מתעורר והוא היה ממש עצוב. הוא התעורר בחשדנות".