מחבלים משגרים בלוני נפץ, 13 בפברואר 2020
-

הסדרה? בעזה סבורים: ההפוגה בבלונים והרקטות - זמנית

ברצועה מעריכים כי חמאס מנצל את תקופת הבחירות כדי לגרוף הישגים • היחסים בין עזה למצרים מתקררים לאחר שהתברר כי אזרחי עזה משתתפים בפיגועי דאעש נגד צבא מצרים
רועי קייס, כרמלה מנשה ואיציק זוארץ
14 בפברואר 2020
22:33

לאחר שהיום היה היום השקט ביותר בעוטף עזה בחודש האחרון, ברצועת עזה מתייחסים לדיווחים על התקדמות בהסדרה ואומרים כי ההפוגה בשיגורי הרקטות ובלוני הנפץ - זמנית בלבד. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח הערב (שישי) כי בעזה מעריכים שחמאס מנצל את תקופת הבחירות בישראל על מנת לגרוף הישגים. 


במקביל, היחסים בין עזה למצרים מתקררים על רקע השתתפותו של מנהיג חמאס אסמאעיל הנייה בהלוויתו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני, דבר שהמצרים התנגדו לו. דבר נוסף שמעיב על היחסים הוא שלמצרים התברר כי אזרחי הרצועה משתתפים בפיגועי דאעש נגד צבא מצרים בצפון סיני.

בתוך כך, בצה"ל מתחו ביקורת על התייחסותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקיפות בסוריה, המיוחסות לישראל. היום אמר נתניהו בריאיון אצל אלי לוי ברדיו חיפה: "האם אנחנו פעלנו הלילה? תשאל את חיל האוויר הבלגי".


אמש מסר גורם ביטחוני כי חמאס העביר מסר לישראל שלפיו הוא החליט להפסיק את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל. הגורם הוסיף כי סוף השבוע ישמש מבחן ליציבות באזור.

לדברי הגורם הביטחוני, ככל שיישמר השקט, ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ל-15 מייל ותחזיר את 500 היתרי המסחר שצומצמו. "אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו", הוסיף.