שיגור רקטות מרצועת עזה, 13 בנובמבר 2019
צילום: אי-פי

נתניהו לראשי הרשויות בעוטף עזה: נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף

ראש הממשלה עדכן בהתפתחויות בעזה בפגישה בלשכתו שבירושלים: "הסדרה עדיפה ממלחמה ואנחנו חייבים למצות את התהליכים". מפורום ראשי הרשויות נמסר כי "הסברנו לראש הממשלה את המצב בשטח. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועה"
איציק זוארץ
16 בפברואר 2020
16:10

בצל המתיחות בדרום, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם ראשי רשויות מעוטף עזה ושדרות, בלשכתו שבירושלים. נתניהו עדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות האחרונות הקשורות לעזה ואמר כי "אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף".

עוד אמר נתניהו כי ‫״לפני הבחירות קשה ללכת לאירוע צבאי משמעותי, אבל אם לא תהיה ברירה אז זאת גם אופציה. הסדרה עדיפה ממלחמה ואנחנו חייבים למצות את התהליכים״. נתניהו הנחה את ממלא מקום מנכ"ל משרדו, רונן פרץ, לקדם החלטת ממשלה לפיתוח כלכלי מואץ בחיזוק והקמת אזורי תעשייה ותעסוקה ליישובי העוטף.

מפורום ראשי הרשויות עוטף עזה ושדרות נמסר בסיום הפגישה כי "הסברנו לראש הממשלה את המצב בשטח. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועת עזה". עוד אמרו כי "העובדה שישראל נמצאת בתקופת בחירות שאינה נגמרת, לא יכולה לגרוע, ולו במעט, מהשמירה על ביטחון 60,000 אזרחים". 

בפגישה השתתפו ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן.

הלילה, צה"ל תקף ברצועת עזה כמה יעדי חמאס, ביניהם מתחם צבאי של הארגון במרכז הרצועה. זאת בתגובה לירי שתי הרקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל, בשבת בערב. כמו כן, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע שהצעדים האזרחיים שתוכננו כלפי רצועת עזה: הרחבת מרחב הדיג, החזרת 500 היתרי מסחר והחזרת כניסת המלט – בוטלו. 

גורם ביטחוני התייחס לביטול ההקלות: "היה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף. רצינו לתת סיכוי ולא הגבנו בתקיפות יום קודם לבלונים ולירי, אבל לאחר הירי אתמול תקף צה"ל יעדי טרור של החמאס במרכז רצועת עזה". 25 רקטות נורו לשטח ישראל בחודש האחרון. ומאז מבצע חגורה שחורה נורו 47 רקטות.