קורקינט חשמליים
צילום: נועה גוטמן

חברות הקורקינטים השיתופיים משדרגות את מערכת זיהוי המשתמשים

לאחר הפרסום בכאן חדשות על הפרצה המאפשרת גם לקטינים לרכוב על קורקינטים כבר עם סיום הרשמתם לשירות, ידרשו האפליקציות לסרוק תעודה מזהה המעידה על גילו של השוכר. זאת לאחר דריסתו של רוכב הקורקינט בן ה-13 בתל אביב בשבוע שעבר
דניאל אלעזר
16 בפברואר 2020
21:45

הפרצה באפליקציות הקורקינטים החשמליים: חברות הקורקינטים השיתופיים פועלות לשדרוג מערכות אימות זיהוי המשתמשים. זאת במטרה למנוע את הפרצה המאפשרת לכל אדם, כולל קטינים מתחת לגיל 16, לרכב על הכלים כבר עם סיום הרשמתם לשירות. פרצה שעליה דווח לראשונה בכאן חדשות. בכך, מקוות החברות, יקשו על קטינים להשתמש בכלים. 


בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) כי אחת החברות כבר הודיעה שמעתה לא יהיה אפשר להירשם לשירות באמצעות צירוף צילום של תעודה מזהה - רישיון נהיגה או תעודת זהות. במקום זאת המערכת תדרוש לסרוק את אותה תעודה מזהה. נוסף על כך ישודרג האלגוריתם, כך שהמערכת תזהה גם תעודות לא תקינות, ובין השאר גם פרטים של זהות המשתמש כמו גילו. בכמה מהחברות הטמעת השינויים האלו ושינויים נוספים שבוחנים כעת, צפויים להתבצע בקרוב.

בחברות הקורקינטים, כמו גם בעיריית תל אביב, היו מעדיפים שהליך זיהוי ואימות המשתמש ייעשה מייד ולא רק עד 48 שעות ממועד ההצטרפות, כפי שהן מחוייבות לעשות זאת בהתאם לתנאי ההיתר שקבעה להן העירייה. אחד המכשולים שמונעים מהדבר להתבצע כבר עכשיו, הוא סירובו של משרד התחבורה לאפשר לחברות הקורקינטים השיתופיים גישה והתממשקות עם מאגר הנתונים של מחזיקי רישיונות הנהיגה בישראל, וזאת מהחשש לפגיעה בפרטיותיהם של המשתמשים.

לאחר תאונת הקורקינט השיתופי שבה נהרג דניאל כהן בן ה-13 מתל אביב פורסם כי חברת הקורקינט Lime שממנה השכיר כהן את הכלי מאפשרת לקטינים מתחת לגיל 16 לרכוב מבלי לאמת את גילם. מבדיקת כאן חדשות עלה כי האפליקצייה מאפשרת למשתמשים להתחיל לרכוב מייד עם סיום הרשמתם, גם אם המשתמש לא הציג תעודת זהות או רישיון נהיגה המצביעים על גילו. כך גם קטינים מתחת לגיל 16 יכולים לרכוב באין מפריע על הכלי.