קורונה בסין
צילום: אי-פי

יפן: נתחיל בניסויים האם הטיפול באיידס מתאים לקורונה

הממשלה הודיעה שיש יותר מ-500 נדבקים במדינה • מספר המתים בסין גדל בעוד 98 בני אדם ביממה האחרונה. סך הכול 1,868 בני אדם מתו במדינה
מערכת כאן חדשות
18 בפברואר 2020
01:53
עודכן ב 04:16

ממשלת יפן הודיעה הלילה (שלישי) כי תתחיל בניסויים האם הטיפול באיידס מתאים גם לנגיף הקורונה. מזכיר הממשלה הודיע בתדרוך לעיתונאים כי יש יותר מ-500 מקרים של נדבקים במחלה במדינה, 450 מהם על הספינה "דיימונד פרינסס". בסין גדל מספר המתים מנגיף קורונה בעוד 98 בני אדם ביממה האחרונה. רשויות הבריאות במדינה מסרו כי בסך הכול מתו מהנגיף 1,868 בני אדם. במחוז חוביי, שם הנגיף התפרץ, התגלו עוד 1,807 מקרים חדשים של הווירוס. בסך הכל נדבקו 72,436 בני אדם בנגיף קורונה בסין.

עוד מסרו הרשויות כי מצבם של 80% מתוך 45 אלף בני אדם החולים במחלה - קל. המרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעתן מסר שמתחילת החודש ניכרת ירידה בהתפשטות המחלה. עם זאת הדגישו במרכז כי מוקדם לקבוע ששיאה של התפשטות המחלה מאחורינו.

בין 2.3% ל-2.8% מכלל הגברים הנדבקים מת מהמחלה. השיעור בקרב נשים נמוך יותר, 1.7%. בתוך כך, הודיעה חברת אפל על אזהרת רווח לרבע השני של השנה, והבהירה כי ייתכן ומכירות מכשירי האייפון ייפגעו בשל התפשטות הנגיף. החברה מעריכה שלא תעמוד ביעדים שהציבה בסוף השנה שעברה.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי שני ישראלים שהיו בנופש במזרח באו במגע קרוב עם חולי קורונה. השניים חזרו לישראל ונכנסו לבידוד, אך לפני כן שהו באזורים ציבוריים בארץ. משרד הבריאות עוקב אחריהם בדריכות וביצע בדיקות בכל יומיים. בבדיקה שנערכה להם אתמול, התגלה כי הם בריאים וביומיים הקרובים ייערכו להם בדיקות נוספות על מנת לוודא שלא לקו בקורונה. במקביל, העריך המשרד האמריקני לבקרת מחלות כי הנגיף לא צפוי לעבור בשנה הקרובה. 

במקביל שר הפנים, אריה דרעי, הודיע כי בהמלצת משרד הבריאות ישראל תסגור את גבולותיה ולא תאפשר כניסת זרים מתאילנד, הונג קונג, מקאו וסינגפור. הסיבה להחלטה - הקושי בבידודם של אזרחים זרים שמגיעים לארץ ממדינות שבהן יש את הווירוס. ההנחיות לא חלות על זרים שעברו באותן מדינות בטיסות קונקשן.