מעצרו של יהודה גליק בהר הבית

חשד: יהודה גליק גנב חומרים מהמשטרה בזמן חקירתו

שוטרים הגיעו לערוך חיפוש בביתו של חבר הכנסת לשעבר שנעצר בבוקר בהר הבית ועיכבו אותו לחקירה נוספת. קודם לכן האשים גליק את המשטרה כי התנהלותה הביאה להסתה נגדו ולניסיון להתנקש בחייו
ורד פלמן
18 בפברואר 2020
18:04
עודכן ב 02:01

המשטרה עיכבה הלילה (רביעי) לחקירה את חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק בחשד לשיבוש הליכי משפט וגניבה. השוטרים הגיעו לביתו כשבידם צו חיפוש. המשטרה חושדת שגליק גנב אתמול חומרי חקירה מחדר החקירות לאחר שנעצר בבוקר בהר הבית. לדברי המשטרה, הוא נעצר בגלל שהפר את כללי המקום וסירב לעיכובו לחקירה, בזמן שסייר בהר עם שני חברי קונגרס אמריקניים.

במשטרה מסרו: "בסיום החקירה היום עלה החשד שהוא גנב חומרי חקירה טרם יציאתו מחדרי החקירות. המשטרה פנתה לבית המשפט - שאישר את בקשתה לצו חיפוש בביתו". השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לעיכוב ולחיפוש בביתו של גליק וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "צר לי על כל אזרח שנעצר או שמתבצע חיפוש בביתו, ודאי כשמדובר בידידי יהודה גליק. זו פגיעה קשה בפרטיותו ובזכויותיו. בתום חקירה זו של יהודה אפעל לבירור הנסיבות והאם הייתה הצדקה לפעולה פולשנית זו". בצד הדברים הוא הוסיף כי "ראוי לזכור שהחיפוש מבוצע באישור שופט".


בריאיון לכאן רשת ב האשים חבר הכנסת לשעבר את המשטרה כי ההתנהלות שלה גרמה להסתה נגדו "שהובילה לניסיון התנקשות בחיי". בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" אמר גליק כי מפקד מחוז ירושלים דורון ידיד מחזיר את האפליה כלפי היהודים. "המשטרה מתייחסת ליהודים בהר הבית בצורה מזעזעת", הוסיף גליק.

גליק סיפר בריאיון על מה שאירע הבוקר על ההר: "לדעת השוטרים הלכתי לאט מדי. הפילו אותי לרצפה, שמו עליי אזיקים. הם חיכו שחברי הקונגרס יילכו, ועשר דקות לאחר מכן עשו לי את הדבר הזה".

האזינו לריאיון עם ח"כ לשעבר יהודה גליק

על המעצר בבוקר מסרו במשטרה: "בשעות הבוקר הגיע להר הבית מבקר מלווה בשני חברי קונגרס אמריקנים ובני משפחותיהם, שסיירו בשטח הר הבית והביקור הסתיים ללא אירועים חריגים. לאחר זמן קצר, חזר המבקר לנקודת הבידוק בכניסה להר הבית (שער המוגרבים) ונכנס לשטח ההר ללא תיאום עם השוטרים והחל להסתובב בהר הבית בניגוד לכללי הביקור הנהוגים במקום, אותם מכיר מביקוריו הקודמים.

"הוא סירב להישמע להוראות השוטרים ולהתלוות אליהם תוך המשך יצירת פרובוקציה מולם, דבר שאילץ אותם לעכב אותו, ולאחר שהמשיך ליצור פרובוקציה מול השוטרים, הם נאלצו להודיע לו שהוא עצור. גם בשלב זה המשיך במעשיו דבר שאילץ את השוטרים לאזוק אותו. הוא שוחרר מהאזיקים עוד בשטח ההר ולווה על ידי השוטרים לחקירה. נציין כי במהלך החודשים האחרונים אותו מבקר הגיע מספר פעמים מדי שבוע על מנת לבקר בהר הבית, בהם כמעט כל ביקור היה מלווה בפרובוקציה שהובילה לא פעם להימנעותם של מבקרים נוספים להצטרף לקבוצתו".