השר דרעי, 2019
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

דרעי: סגרנו עם שתי מדינות שיקלטו את המסתננים

שר הפנים בריאיון לכאן רשת ב: זה אמור לקרות אחרי הבחירות • על משפט נתניהו: זה לא כבוד גדול למדינה, מצד שני החוק מאפשר לנתניהו לכהן עד לפסק דין חלוט • על כחול לבן: מי ששולט במפלגה זה יאיר לפיד וליברמן | האזינו
קלמן ליברמן
19 בפברואר 2020
09:35

שר הפנים, אריה דרעי, אמר היום (רביעי) בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב כי "סגרנו עם שתי מדינות שיקלטו את המסתננים. זה אמור לקרות אחרי הבחירות". את הדברים אמר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד, כאשר נשאל אם זנח את סוגיית המסתננים. לדבריו, "בשנה הזאת כמעט וסיכמנו סופית עם עוד שתי מדינות שתקבל את המסתננים אבל הן אמרו לנו לחכות עד אחרי הבחירות".

האזינו לריאיון המלא של השר אריה דרעי בכאן רשת ב

על הצעת חברת הכנסת איילת שקד מימינה לבטל את הפנסיה לעובדי חקלאות זרים אמר השר: "אני לא מכיר את הנושא הזה, אין לי עמדה. אולי בגלל גילי המופלג – אני לא עונה על שאלות שאני לא בקיא בהן".

השר דרעי הגיב גם על פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זה דבר לא רגיל, זה לא כבוד גדול למדינת ישראל, מצד שני זו גם חוזקתה של המדינה – הנה אנחנו מדינה דמוקרטית אין מישהו שעומד בפני החוק. החוק מאפשר לנתניהו לכהן עד לפסק דין חלוט".

יו"ר ש"ס התייחס לביקורת במערכת הפוליטית כי על ראש הממשלה לפרוש שכן הוא אינו יכול לנהל גם את משפטו וגם את המדינה, ואמר: "אני מכיר את נתניהו ואת הכישרונות שלו, ועם כל הכבוד לא צריך להיות בבית המשפט כל יום. מישהו חושב שנתניהו רצה את הדבר הזה? הציבור רוצה אותו, נתניהו מתמודד כבר פעם שלישית והעם בוחר בו ורוצה אותו, הוא מביא יותר מ-30 מנדטים. מצד אחד יש את רצון העם ומצד שני את המשפט – אז צריך לפעול לפי החוק ולהתמודד עם זה".

על הסיכוי למערכת בחירות רביעית אמר דרעי כי "יש כאן משהו שאני לא יודע להסביר אותו. חשבון הנפש שלי הוא לעבוד עוד יותר קשה כדי להוציא את האנשים להצביע ולהגיע להכרעה. הפעם זה ברור: יש גוש ימין, יש גוש מרכז-שמאל ואת הרשימה המשותפת, ולכן הציבור צריך לדעת איפה אתה נמצא. יש סיכוי שהפעם תהיה הכרעה".

על סירובו לחבור ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר דרעי כי "הוא יכול להקים רק ממשלת שמאל בתמיכת הרשימה המשותפת. הצענו לגנץ בבחירות השניות - קידום ממשלת אחדות עם ראשות ממשלה, אבל התברר שמי ששולט בכחול לבן זה יאיר לפיד והשותף שלו ליברמן, שטרפדו את הסיכוי לממשלת אחדות. לא מוכן להיות עם לפיד ביחד".