מיצג אנטישמי במצעד בבלגיה, 2019

פסטיבל הבובות בבלגיה: מייצגים אנטישמיים גם השנה

מאות שוטרים יאבטחו את האירוע. ההערכות בישראל היא שכמות המיצגים מסוג זה תגבר לאור העובדה שנמכרו מאות תחפושות נוספות של "יהודים"
עמיחי שטיין
23 בפברואר 2020
06:19

מאות שוטרים יאבטחו היום (ראשון) את פסטיבל הבובות בעיר אלסט שבבלגיה שמציג, בין השאר, מייצגים אנטישמיים בתהלוכת הקרנבל השנתי.

בין המיצגים דמויות יהודים חרדים בעלי אפים ארוכים ופאות כבדות, מחוברים לשקי כסף ורובצים על עכברושים. ההערכות בישראל היא שכמות המייצגים מסוג זה תגבר לאור העובדה שנמכרו מאות תחפושות נוספות של "יהודים".

תשומת הלב החריגה לאירוע השנה נובעת, בין היתר, מהעובדה שבעקבות מאמצים מצד ישראל ומשרד החוץ החליט הוועד המנהל של אונסק"ו (ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם) להסיר את הקרנבל השנתי בעיר אלסט מרשימת האתרים העולמיים, ולהפסיק את החסות והמימון שניתנו לו. למרות זאת, עיריית אלסט מסרבת להפסיק את אירוח הפסטיבל.

יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין, התראיין בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 לאחר קיום הפסטיבל בשנה שעברה, ואמר כי "התמונות מזעזעות. יותר מזעזעת הייתה התגובה של ראש העירייה שאמר בתגובה - 'היי יהודים, זה רק הומור, אתם צריכים להבין את זה'".