מתוך התיעוד
צילום: דובר צה"ל

בנט מגבה פינוי הגופה בגבול עזה: נמאס מיפי הנפש

אחרי התיעוד שבו נראה דחפור צה"לי מפנה גופת פלסטיני: "כך צריך וכך נעשה"
משה שטיינמץ
23 בפברואר 2020
13:00

שר הביטחון נפתלי בנט תקף את המבקרים נגד פעילות צה"ל בגבול רצועת עזה הבוקר (ראשון) שבה כוח צבאי תועד מפנה בעזרת דחפור גופה של הרוג פלסטיני: ״נמאס מהביקורת הצבועה של השמאל נגד 'חוסר ההומניות' שבשימוש בדחפור כדי להביא אלינו גופת מחבל שניסה לרצוח ישראלים", אמר בנט. 


"‏רבותיי, יפי הנפש: אתם לא הומניים", אמר בנט. "חמאס מחזיק את גופות הדר ואורון. אני מגבה את צה״ל שחיסל את המחבלים ואסף את הגופה. ‏כך צריך וכך נעשה. מול מחבלים נפעל בעוצמה״.

כוח צבאי ירה היום לעבר שני מחבלים שהתקרבו אל גדר המערכת בדרום רצועת עזה, והניחו מטען חבלה סמוך אליה. זוהתה פגיעה, ובתיעוד פלסטיני נראה דחפור של צה"ל מפנה את גופת אחד ההרוגים. מדובר צה"ל נמסר: "הפעולה בוצעה בהתאם לתנאי השטח והנהלים. לא סוכנו חיי חיילים". הפלסטינים דיווחו כי נהרג מחבל של הג'יהאד האסלאמי.


לטענת מקורות פלסטיניים, צה"ל גם ירה לעבר אנשי רפואה שהתקרבו למקום התקרית כדי לטפל בפצועים. בהמשך דיווחו מקורות פלסטיניים כי כמה עשרות בני אדם הגיעו לאזור התקרית והבעירו צמיגים, זאת בזמן פינוי הפצועים. עוד דווח כי הצבא ירה פגזים ופצצות תאורה סמוך לגבול הרצועה באזור חאן יונס. 

ארגוני הטרור בעזה הגיבו לתקרית בגבול: "ישראל תישא באחריות על כך. נקטע את היד שנגעה בבני עמנו כמו שקטענו אותה בעבר".