אירוע לזכר ההרוגים בשיטפון בנחל צפית
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אסון נחל צפית: השופט דחה את בקשת הסנגורים לתקן את כתב האישום

מנהל המכינה יובל כהאן ומדריך הטיול אביב ברדיצ'ב מואשמים בהמתה בקלות דעת של 10 בני נוער לפני כשנתיים
אסף פוזיילוב
24 בפברואר 2020
10:30

אסון השטפון בנחל צפית: בבית המשפט המחוזי בבאר שבע התחדש הבוקר (שני) משפטם של מנהל המכינה יובל כהאן, ומדריך הטיול אביב ברדיצ'ב. השניים מואשמים בהמתה בקלות דעת של 10 מתלמידי המכינה לפני כשנתיים.

הסניגורים ביקשו לבטל את כתב האישום בשל הגנה מן הצדק, אכיפה בררנית. עורך דינו של ברדיצ'ב טען בדיון לאכיפה בררנית וביקש שלא להגיב כעת. "קשה להגיב לכתב אישום שכתוב כך. צריך לתקן אותו. יש בו ראיות ומסקנות", אמר. השופט השיב: "חבל על הדיבורים האלה. מה שלא לעניין לא לעניין. אתה חושב שכתב האישום ימחק?". 

עורך הדין אורי קורב, סנגורו של כהאן, הודיע שיבקש שלא להשיב היום על כתב האישום משום שלא קיבל לדבריו את כל חומרי החקירה. כהאן עצמו לא הופיע לדיון בשל אירוע משפחתי. השופט אליהו ביתן דרש ממנו בכל זאת תשובה לכתב האישום. "צריך להתקדם. תקבל את החומר בעוד יום או יומיים. מדובר בדברים טכניים".

לאולם הגיעו רבים מבני משפחות הרוגים וגם כמה תומכים של אנשי המכינה. בבית המשפט תוגברה האבטחה כדי לחצוץ בין הנאשמים לבין משפחות הנספים באסון. שרית אור, שאיבדה את בתה אלה: "קשה לנו מאוד, הרגשה היא שאין לנו איך לטעון נגד הטיעונים של הפרקליטים. אפילו השופט התרשם שהם עשו הכול כדי למשוך עוד זמן ולבקש עוד זמן דיחוי".


דורית ברהום, שאיבדה את בתה מעיין: "אותי זה החזיר לגן ילדים, הקטע של מי ידבר ראשון ויותר בקול. השופט היה מאוד סבלני. התחושה היא שמנסים למרוח את הזמן, אותנו זה לא יתיש. אנחנו נהיה כאן כל פעם ונמחה. פשוט נסתכל להם בעיניים".