נתן אשל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתן אשל הגיב לסערה: "אני סבא גאה לנכדים מרוקאים"

מקורבו של ראש הממשלה התייחס לפרסום ההקלטות שלו, שבהן נשמע אומר בין השאר: "לא אשכנזים מעריכים שליט שהוא גנב". אשל טען - הדברים פורסמו כדי לפגוע בליכוד
מיכאל שמש
01 במרץ 2020
09:07

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורר אתמול סערה, כשהקלטות שלו שפורסמו חשפו בין השאר את אמירתו כי "לא אשכנזים מעריכים שליט שהוא גנב". הבוקר (ראשון) הוא הגיב לדברים: "אני סבא גאה לנכדים מרוקאים. אני מתבייש בהתנהגות של שנים רבות של השבט הלבן ופגיעתם במורשת הנפלאה של בני עדות המזרח". 

אשל טען כי הדברים הוצאו מהקשרם כדי לפגוע בליכוד והוסיף כי "בני עדות המזרח צודקים בכעסם, והראשון לזהות זאת ולהודות בטעות היה מנחם בגין". ראש הממשלה התייחס לדברים הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "לא ידעתי על הדברים האלה, הם דוחים ומאוסים. הוא הצטער ואמר את זה לא מטעמי". נתניהו ציין כי אשל לא עובד מטעמו כבר זמן רב. גם יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב: "הדברים כפי שנשמעו בקולו היו מקוממים". 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר ש"ס בכאן רשת ב

אתמול שורדו בערוץ 12 הקלטות שבהן נשמע אשל מכנה את שרת התרבות מירי רגב "בהמה, אך עושה עבודה מצוינת". עוד אמר מקורבו של ראש הממשלה: "הציבור, שאני קורא לו אפילו הלא אשכנזי, שונא הכל. השנאה זה מה שמאחד את המחנה שלנו".