חנות באור יהודה, בשבוע שעבר

מחשש לקורונה: תלמידים לא הורשו לבוא ללימודים

ראש עיריית פתח תקווה אסר על הנהלת בית ספר לאפשר לכ-100 תלמידים תושבי אור יהודה לבוא ללימודים עד להודעה חדשה. ראש עיריית אור יהודה: שום ראש עירייה לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים
דניאל אלעזר
03 במרץ 2020
17:58

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, אסר על הנהלת בית הספר היסודי "שובו" בעירו לאפשר לכ-100 תלמידים תושבי אור יהודה לבוא ללימודים עד להודעה חדשה. הוראתו של גרינברג גורפת ואינה מתייחסת רק לתלמידים שבאו במגע עם נדבקים או עם חולים.

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, הביעה תדהמה מן העובדה שגרינברג קיבל את ההחלטה על דעת עצמו, וריכז את התלמידים באולם הספורט בבית הספר בלי להביא את הדבר לידיעת הוריהם או שום גורם רשמי. "אין גבול לחוצפה, שום ראש עירייה לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים!", כתבה ראש העירייה שוחט בפייסבוק. היא הוסיפה כי פנתה למנכ"ל משרד החינוך אבוהב והוא הבטיח לטפל בנושא.

אביב אייאסוב, אם לילד בכיתה א׳ שלומד בבית הספר ״שובו״ אמרה בשיחה עם כאן חדשות: "רתחנו מזעם שמכתיבים שהילד לא יכול לבוא לבית הספר ולא משנה מה". אייאסוב הוסיפה: "זה היה שבוע שעבר, עכשיו הוא נזכר? מה עכשיו נזכרת פתאום להגיד את זה". לדבריה, ראש עיריית פתח-תקוה רוצה להתנכל לתושבי אור יהודה. "זה לא הגיוני לעשות דבר כזה לילד", אמרה אייאסוב.

ביום חמישי שעבר אובחן בארץ אדם שנדבק בנגיף קורונה. ממשרד הבריאות נמסר כי ביקר בחנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה, שלושה ימים קודם לכן. בהמשך אובחנה צעירה נוספת שנדבקה בנגיף. ממשרד הבריאות נמסר כי עבדה בחנות זו.

מעיריית פ״ת נמסר בתגובה: "במסגרת מאמצי הרשות להסרת כל חשש בנוגע להתפרצות הנגיף, ראש העיר רמי גרינברג, הנחה את הגורמים במינהל החינוך להורות למנהלי רשת 'שובו' - שהינם מוסד מוכר שאינו רשמי, לשלוח באופן מיידי את התלמידים ששהו בחנות הפיראט האדום באור יהודה לביתם. התלמידים שהו בחנות בטווח הזמן שבו נמצא גם נשא נגיף הקורונה ועל כן גם אלו שבאו איתם במגע בהסעות נדרשים להישאר בביתם. יודגש כי עיריית פתח תקווה הנחתה את כלל מוסדות החינוך בעיר להשאיר בבית תלמידים שהוריהם שבו לאחרונה מאחת המדינות שעליהן התריע משרד הבריאות, ביניהן - סין, איטליה ועוד. זאת אף שהתלמידים לא שהו בחו"ל לצד הוריהם. יצויין כי הרשות פועלת בנושא זה מתוך משנה זהירות.

"גם במקרה המדובר, כאמור, הורה ראש העיר לבטל, לעת עתה, את ההסעות מאור יהודה אל מוסדות רשת 'שובו' בפתח תקווה, שבהן נסעו גם תלמידים לאחר ששהו בחנות הנ"ל. חשוב להוסיף כי אלמלא פעולה זו הורים רבים אחרים, מקרב הורי בית הספר, היו בוחרים שלא לשלוח את ילדיהם למוסדות הרשת. אין ספק כי זהירות יתרה בנושא זה עשויה למנוע מקרי הדבקה".