שוחט וגרינברג

ראש עיריית אור יהודה מאשימה: "ראש עיריית פ"ת עשה סלקציה"

עימות בשידור בין ראשי הערים. זאת לאחר שכמאה תלמידים מאור יהודה הלומדים בפתח תקווה סורבו להגיע לבית הספר ותושאלו באולם הספורט אם נחשפו לעובדים בסניף "הפיראט האדום" שבו נתגלה הנגיף
קלמן ליברמן
04 במרץ 2020
11:57

קורונה בישראל | "סלקציה. זה צעד פוגעני", זעמה הבוקר (רביעי) ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט על החלטת ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, לאסור על הנהלת בית הספר היסודי "שובו" בעירו לאפשר לכ-100 תלמידים תושבי אור יהודה לבוא ללימודים עד להודעה חדשה. זאת, מחשש להדבקה בקורונה. בריאיון לכאן רשת ב היא האשימה את גרינברג: "הבעיה הייתה רק ב"פיראט האדום", לא בכל אור יהודה. הוא לקח את ההנחיות צעד קדימה, בהחלטה שמשדרת פאניקה ולחץ, ופגע ב-100 תלמידים והוריהם. רק בגלל שהם תושבי אור יהודה הם לא נכנסו. זה ילדים קטנים, זה לא רק בריאות הגוף, יש גם בריאות הנפש".

ראש עיריית פתח תקווה השיב לה בשידור ואמר: "מה הבעיה בזה שמנהלת באה ושואלת תלמידים אם הם היו בחנות? היא פעלה בצורה אחראית. היא אמרה: 'אני יודעת שבאזור מסויים במדינה יש בעיה', מה זה, יש לנו משהו מסויים נגד אור יהודה כעיר? אין בעיה לתשאל. אף אחד לא אמר 'כל מי שהוא תושב אור יהודה לא יכול להיכנס'".

האזינו לריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב

משרד הבריאות עדכן הלילה כי שלושה ישראלים נוספים נדבקו בנגיף קורונה, ובכך עלה מניין הנדבקים בישראל ל-15. שלושתם במצב קל ושוהים בבידוד. שניים מהנדבקים החדשים שהו בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, אחד מהם הוא תלמיד כיתה ט' בתיכון בגבעת ברנר שעובד במקום. הנדבק השלישי הוא נוסע ששב מאיטליה ב-29 בפברואר. בתיכון שבו לומד התלמיד לא יתקיימו היום לימודים לשכבתו וכמאה תלמידים שבאו איתו במגע ייכנסו לבידוד. הוא נדבק אחרי שבא במגע תושב אירוס שחזר מאיטליה בשבוע שעבר.

סגנית מנהלת בית הספר "אביגדור ורשה" בקריית אונו, שנמצאת בבידוד ביתי מיום שבת, התגלתה גם היא כחולה בווירוס. תלמידי הכיתה שאותה היא מחנכת הונחו להישאר בבידוד ביתי. משרד הבריאות בודק אילו מורים ואנשי צוות נוספים בבית הספר צריכים לשהות בבידוד גם כן.