קרולינה ואסתר רדא
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 4.3.2020

עדכון אחרון - 4.3.2020
מערכת כאן
04 במרץ 2020
22:16

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

קרולינה ואסתר רדא - אהבה בואי

יש שיתופי פעולה שנועדו לקרות ואין ספק שזה אחד מהם. כמה משמח שהדרכים של קרולינה ואסתר רדא סוף סוף הצטלבו לכדי יצירה משותפת, גרובית וטבעית כל כך. קרולינה ורדא, שתיים מהיוצרות הבולטות במוזיקה הישראלית בעשור האחרון, מעלות יחד מופע משותף חדש ב-21 במארס במועדון התאטרון יפו. לקראת המופע הן שיתפו פעולה עם המפיק המוזיקלי המבוקש ג'ורדי (ירדן פלג), וכתבו יחד את השיר "אהבה בואי". מי יודע אולי מה שמתחיל בשיר אחד יהפוך לאלבום משותף?

Electric Zoo - My Love

בשנה שעברה, אחרי ארבע שנות היעדרות, הם חזרו לחיינו ובישרו: "נוציא שלושה אלבומים השנה". ובכן הם כמעט עמדו בזה. המהלך התחיל עם האלבום Me And My Machine Against The World שכלל את Sunshine אחד משירי השנה שלנו. משם הם המשיכו עם Childhood Memories וכעת באיחור של כמה חודשים ההבטחה מתממשת עם האלבום החדש והשלישי Coconut. אם להיות ביקורתיים רגע, אנחנו לא מתאפקים סליחה, אז אין ספק ששילוב החומרים הטובים ביותר מבין שלושת האלבומים לכדי אלבום אחד היה מספק את אחד האלבומים הטובים של השנה. אבל אפשר גם לא להיות ביקורתיים ולהגיד תודה על השפע המופלא הזה ועל כך שלהקה ישראלית מסוגלת לספק בשנה אחת (בערך) כזו כמות של שירים והשראה. אם עוד לא האזנתם לאף אחד מהאלבומים, השיר My Love הוא התחלה טובה. 

The Strokes - Bad Decisions

רוצים להרגיש זקנים? בשנה הבאה אלבום הבכורה של הסטרוקס יחגוג 20 שנה. כן, אותו אלבום שסימל רוח נעורים והשפיע על גל שלם של להקות (בזכותו אגב קמו הארקטיק מנקיז) כבר הפך לנוסטלגיה והנערים שיצרו אותו כבר בגיל העמידה. אבל דווקא בגלל זה מרגש לשמוע שהם עדיין איתנו. אחרי שבע שנים של שתיקה הם מרעישים שוב באלבום חדש בשם The New Abnormal. אחרי סינגל ראשון מוזר (At The Door) קיבלנו לשמחתנו משהו שנשמע כמו סטרוקס, באווירת הגראז' רוק שאפיינה את מה שהיו - רק בסאונד רוק אייטיזי כבד שמאפיין את מה שהפכו להיות. האנשים שגרמו לרוקנרול להישמע סקסי מצליחים לשמור על הגחלת גם אחרי 20 שנה ביחד.

Waxahatchee - Lilacs

המוזיקאית האמריקאית קייטי קראצ'פילד מקליטה תחת השם Waxahatchee מ-2012, ובקרוב היא תוציא את אלבומה החמישי. Lilacs, הסינגל השני מתוכו, עשוי מהחומרים של שירי פולק: הרהור בזמן שחולף, חלומות רעים ופרחים שמתים. הנה מה שהיא כתבה עליו: "'לילך' היה השיר האחרון שכתבתי לאלבום והוא עוסק בדפוסי מחשבה אובססיביים ושליליים. הוא עוסק בהדרדרות להתנהגויות ישנות שלא משרתות אותך. אני חושבת שכשאנשים נמצאים במצב כזה הם באמת יכולים להטיל את האשמה על אנשים אחרים, כך שהשיר הוא גם קונפליקט שיש לך עם מישהו שאתה אוהב. הוא מנסה לתפוס את הרגע הזה שבו אתה מבין שאתה טועה ושהבעיות שלך עם יותר עם עצמך מאשר עם מישהו אחר".


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים