סגן נשיא ארה"ב מייק פנס וצוות הבית הלבן לטיפול בקו
צילום: אי-פי

בית הנבחרים האמריקני אישר תקציב מיוחד להתמודדות עם הנגיף קורונה

הסנאט והנשיא טראמפ צפויים לאשר את ההחלטה • טראמפ סיכם עם מקרון כי מדינות ה-G7 יפעלו יחד נגד הנגיף • קליפורניה הכריזה על מצב חירום • בסין מתו ביממה האחרונה 31 בני אדם מהמחלה
מערכת כאן חדשות
05 במרץ 2020
04:15

התפשטות הקורונה: בית הנבחרים האמריקני העביר הלילה (חמישי) הצעת חוק משותפת לשתי המפלגות לאישור תקציב מיוחד בסך 8.3 מיליארד דולר, כדי להתמודד עם השלכות הנגיף. הסנאט ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפויים לאשר את ההחלטה.

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל אמר כי המצב קורא לשיתוף פעולה ואחדות: "הגיע העת להעניק למומחים את המשאבים כדי להתמודד עם התקופה המאתגרת הזו".

בתוך כך, טראמפ ונשיא צרפת עמנואל מקרון הסכימו כי קבוצת שבע המדינות המתועשות בעולם - ה-G7 - ישתפו פעולה ביניהן נגד הנגיף קורונה. בשיחת טלפון ביניהם, החליטו השניים לתאם את הפעילות התברואתית, המדעית והכלכלית בעניין ההתמודדות עם התפשטות הנגיף.

הרשויות במדינת קליפורניה שבארצות הברית הכריזו הלילה על מצב חירום בשל התפשטות הנגיף. מושל המדינה גאווין ניוזום אמר כי האמצעי החריג נועד לסייע בהשגת משאבים להתמודדות עם המשבר. לדבריו, 53 בני אדם בקליפורניה התגלו עד כה כנדבקים בקורונה.

במקביל, סין הודיעה כי ביממה האחרונה מתו 31 בני אדם מהמחלה, וכי מספר הנספים מהמדינה עד כה הוא יותר מ-3,000. משרד הבריאות הסיני דיווח על 139 מקרים חדשים של הדבקה, וכי עד כה ידועים כ-80,500 מקרים של הדבקה במדינה.

הנהגת השדולה האמריקנית הפרו-ישראלית איפא"ק מסרה שכמה ממשתתפי ועידת השדולה שהתקיימה השבוע שוהים כעת בבידוד. זאת בשל חשש שהיו בקשר עם חולה הקורונה מניו יורק לפני שהגיעו לוועידה, ונחשפו לנגיף. עוד נמסר כי לא ידוע בשלב זה על מי ממשתתפי הוועידה שחלה בנגיף.

השתתף בהכנת הידיעה: נתן גוטמן