מטוסי לופטהנזה
צילום: אי-פי

הרעה במצב חולה קורונה; חקירה נגד מפרי בידוד

קבוצת לופטהנזה הודיעה על ביטולי טיסות עד סוף החודש • לאחר כחודש בבידוד: הישראלים מספינת "דיימונד פרינסס" השתחררו • בעקבות הוראות משרד הבריאות – הביקור החודשי בקבר יוסף בשכם בוטל • בישראל ישנם 17 חולים בקורונה
כתבי כאן חדשות
05 במרץ 2020
16:36
עודכן ב 22:13

קורונה בישראלשינוי לרעה חל היום (חמישי) במצבו של אחד מחולי הקורונה המאושפזים בבידוד בבית החולים שיבא. לאחר שעלה לו החום והתגלו תסמינים נוספים, נערכה לו בדיקת סי-טי ריאות, בה התגלו ממצאים של דלקת ריאות שדומים לממצאים שהתגלו בבדיקות הסי-טי שנערכו לחולים בסין. מצבו של החולה לא מוגדר קשה ולא נשקפת סכנה לחייו. כמו כן, משרד הבריאות דיווח הערב על חולה נוסף, 17 במספר, שהתגלה היום לאחר שחזר מאיטליה ב-29 בפברואר לביתו שבמרכז הארץ.


תשעת הישראלים ששהו בבידוד בשיבא שוחררו הערב לביתם, יממה לפני תום 14 ימי הבידוד, כדי לפנות מיטות לחולים נוספים. מתחם הבידוד בשיבא יהפוך לבית חולים מוקטן עם מיטות טיפול נמרץ. יוגדל מספר המיטות והן יוסבו למיטות אשפוז. עבודות ההרחבה יחלו בסוף השבוע.


המשטרה הודיעה היום שפתחה בחקירות נגד שמונה אנשים שהפרו את צווי הבידוד של משרד הבריאות. החקירות נפתחו בעקבות תלונות שכנים, ולדברי המשטרה, "האזרחים בחרו להתעלם מההנחיות ביודעין, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית". מדובר בשישה מפרי צווים של עצמם, לצד האדם שתועד כשהוא תוקף את הפקחים ומתעטש עליהם והבעלים של הפיראט האדום שמסר לכאורה מידע כוזב על המקומות שבהם ביקר. בתוך כך, מסתמן כי הארכות המעצר של הנחקרים יתקיימו בתוך כותלי בתי הכלא, כדי למנוע אפשרות של הדבקה.


בד בבד, אחרי שישראל החליטה לאסור על כניסת תיירים ממספר מדינות נוספות באירופה, חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה היום כי היא מבטלת את כל הטיסות לישראל עד ה-28 בחודש, בשל המשבר. חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה כוללות את לופטהנזה, סוויס ואוסטריאן איירליינס. נוסף על כך, מבוטלות כ-7,100 טיסות פנים-אירופאיות לחודש זה החל מהיום. גם חברת תעופה ההונגרית "וויז אייר", המפעילה טיסות מישראל למגוון יעדים באירופה, מבטלת את טיסותיה בקו וינה–תל אביב ווינה–אילת.


רשות האוכלוסין פרסמה מפה ובה רשימת המדינות שמהן לא תורשה כניסה לישראל

בתוך כך, בעקבות הוראות משרד הבריאות, הוחלט לבטל את הביקור החודשי בקבר יוסף בשכם, אירוע שהיה אמור להיות בתחילת השבוע הבא בהשתתפות אלפי בני אדם. ההחלטה התקבלה בהערכת-מצב בין מפקד חטיבת שומרון לרב אליקים לבנון ולראש המועצה יוסי דגן השוהה עצמו בבידוד לאחר ששב בשבוע שעבר מביקור בפריז.

כמו כן, משרדו של מתאם הפעולות בשטחים מסייע לרשות הפלסטינית למנוע את התפשטות נגיף קורונה ביהודה ושומרון וברצועת עזה. במסגרת זו הועברו בשבועיים האחרונים לשטחי הרשות כ-250 ערכות בדיקה לאבחון הנגיף ותואמו הדרכות משותפות של צוותי רפואה ישראליים ופלסטיניים. כמו כן, פורסמו באתר האינטרנט של מתאם הפעולות בשטחים בשפה הערבית הנחיות משרד הבריאות בנושא הקורונה. 


תגיות:
קורונה