התפשטות קורונה באיטליה
צילום: אי-פי

עקב התפרצות נגיף קורונה: רבע מאזרחי איטליה בהסגר

הרשויות הטילו מגבלות את תנועת אזרחים במחוז לומברדיה ו-15 אזורים נוספים • אדם שאובחן כנשא קורונה השתתף בוועידה שבה נאם טראמפ • 27 מקרי מוות חדשים מנגיף קורונה בסין, מוות ראשון בארגנטינה • מוקדם יותר בי"ח ייעודי בסין נסגר אחרי שחולים בו החלימו מקורונה
מואב ורדי וגיא בריצמן
07 במרץ 2020
22:08
עודכן ב 07:52

הרשויות באיטליה הטילו אמש (שבת) מגבלות על תנועתם של כרבע מאזרחי המדינה. ראש הממשלה ג'וזפה קונטה הורה על ההגבלות החריגות במחוז לומברדיה וב-15 מחוזות אחרים, כולל בערים מילאנו וונציה, שבהם מתגוררים כ-16 מיליון בני אדם. בתי קולנוע, תיאטראות ומוזיאונים נסגרו ברחבי המדינה בניסיון להיאבק בהתפשטות הנגיף.


המחוזות שבהסגר באיטליה

כמו כן, דווח שבסין נוספו 27 מקרי מוות חדשים כתוצאה מהווירוס. באמריקה הדרומית מת החולה הראשון מהווירוס. ברשויות הבריאות בארגנטינה מסרו כי מדובר בגבר בן 64 מבואנוס איירס שסבל מסכרת ומדלקת סמפונות לפני  שנדבק בנגיף. בארגנטינה יש עוד 19 בני אדם שנדבקו בקורונה.

בנוסף לכך, מארגני ועידת הפעולה השמרנית (CPAC) הודיעו הלילה שאדם שאובחן חיובי לווירוס השתתף בוועידה שהתקיימה בין התאריכים 29-26 בפברואר בפורט וושינגטון, מרילנד, שבה השתתפו גם הנשיא דונלד טראמפ, סגנו מייק פנס, שר החוץ מייק פומפאו ויועצו של הנישא ג'ארד קושנר. הנשיא טראמפ נשאל הלילה אם הוא מודאג מהדבקה ואמר: "איני מודאג כלל".

מארגני הוועידה הודיעו כי לא הייתה "שום אינטראקציה" בין האדם המאובחן לנשיא טראמפ או למייק פנס, וכי הוא לא השתתף באירועים באולם המרכזי של הוועידה. בהודעת הוועידה נמסר כי "ממשל טראמפ מודע למצב, ונמשיך בתקשורת סדירה עם כל גורמי הממשל המתאימים".