עבאס ונתניהו
צילום: פלאש 90

ח"כ עבאס: אם נתניהו יצהיר שהקול הערבי לגיטימי – יש לאן להתקדם

גנץ הנחה את צוות המו"מ להיערך לשיחות עם הרשימה המשותפת; הנדל: אחדות זה צורך קיומי • ח"כ טיבי: בימים האחרונים אני וחבריי מוצפים באיומים ברצח • מוקדם יותר אמר השר כ"ץ כי חברי הרשימה המשותפת הם "מחבלים בחליפות"
כתבי כאן חדשות
08 במרץ 2020
17:27
עודכן ב 21:55

חבר הכנסת מנסור עבאס מהרשימה המשותפת אמר היום (ראשון) בראיון לערב ערב בכאן 11 כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יצהיר בפומבי שקול הציבור הערבי לגיטימי – בניגוד לדבריו בשבוע האחרון – "יש על מה לדבר". מוקדם יותר אמר שר החוץ ישראל כ"ץ כי חברי הרשימה המשותפת הם "מחבלים בחליפות". חבר הכנסת אחמד טיבי לתוכנית "שלי וגואטה": "מאז שנתניהו שם עלינו איקס - אני וחבריי מוצפים באיומים ברצח".

"אין לי אשליות, אבל ראש הממשלה נדרש לצאת בפומבי ולהגיד, 'אזרחי מדינת ישראל וקולותיהם ונציגיהם לגיטימים במערכת הפוליטית, ראוי שנבוא איתם במגע ונתייחס אליהם כמו שאנחנו מתייחסים לכל כוח פוליטי שנמצא בכנסת ומייצג ציבור שלם'. אם הוא יעשה את זה – אפשר להתחיל לחשוב לאן אנחנו מתקדמים", אמר חבר הכנסת מהרשימה המשותפת.


טיבי אמר בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב כי בימים האחרונים הוא וחבריו מוצפים באיומים ברצח: "מאז שראש הממשלה שם איקס על הרשימה המשותפת אנחנו מקבלים איומים ברצח. היום התרענו מפני האפשרות של התנקשות פוליטית".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אחמד טיבי

בתוך כך, נתניהו ערך היום פגישה עם כמה משרי הליכוד. בין הנוכחים: השרים כ"ץ, לוין, אקוניס, רגב וגלנט, יחד עם צוות הקמפיין. לדברי נוכחים בפגישה, הליכוד יצא לקמפיין נגד אופציית ממשלת המיעוט, שכלול שלטים הנושאים את הסיסמא: "כן למדינה יהודית, לא לתומכי הטרור". נוסף על כך מתכננים בליכוד להפעיל לחץ על שלושה חברי כנסת מכחול לבן – הנדל, האוזר ופרקש-הכהן. עוד צפויים בליכוד להפיץ מחקרים לכאורה שלפיהם למעלה מ-70% מהציבור היהודי מתנגד לממשלת מיעוט הנסמכת על הרשימה המשותפת.

בליכוד הנחו את האלוף במילואים עוזי דיין להכין רשימה של גנרלים בדימוס שיהיו מוכנים להיות הפנים של הקמפיין ולהצהיר כי ממשלת מיעוט היא סכנה לביטחון ישראל. במקביל, הרשימה המשותפת דורשת מגנץ אמירה פומבית שהוא חוזר בו מדבריו על רוב יהודי והבהרה לגבי מה הוא יעשה עם תוכנית טראמפ. בכחול לבן אומרים מנגד כי אם נידרדר לבחירות רביעיות אז "הליכוד ישתמש בזה נגדנו". 


כאמור, בריאיון ל"בחצי היום" עם אסתי פרז אמר כ"ץ: "שמענו את בני גנץ מדבר על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת חברי הרשימה המשותפת. לא היה דבר כזה, כולל רבין. הם יצאו נגד החלטת הליגה הערבית להכיר בחיזבאללה ארגון טרור. הם מחבלים בחליפות או תומכי מחבלים בחליפות".

לאחר מכן הגיב חבר הכנסת יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת לדברי השר כ"ץ בריאיון לרשת ב: "הסתה פרועה כלפי הציבור הערבי ונבחריו. היא חמורה במיוחד כשהיא מגיעה משר בכיר בממשלה. זה המשך להסתה הפרועה של רה"מ. נפנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד השר כ"ץ ועל ההתבטאויות הגזעניות שאנו שומעים באחרונה".