אוזי אוסבורן
צילום: AP

בחירות העורכים - כאן 88 | 10.3.2020

עדכון אחרון - 10.3.2020
מערכת כאן
11 במרץ 2020
16:42

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אהוד בנאי - לשוט

אהוד בנאי הוציא לא מזמן את אלבומו ה-15 שאמנם נקרא "הולך ומתקרב" אבל רצוף בשירי מסע. בשיר "לשוט" הוא מפליג בדמיון בחלום - "על נהר השלום, מחליק אל האופק על אור הנהר, מעבר לוואדי מעבר להר". מסע בין חזיונות ודורות עם רפרנס לנביא יחזקאל ולאחרית הימים. וכמו שאהוד יודע הוא עושה זאת בחן רב עם שיר קאנטרי שעושה מצב רוח טוב. בדיוק מה שאנחנו צריכים בימים אלו.

לירון עמרם - למה את שותקת

לירון עמרם כתב את השיר "למה את שותקת" בליל חורף סוער בחוץ ובפנים. הגיטרות הדוהרות בשיר נתנו לדבריו ביטוי לתחושות שלו. כהרגלו, מצליח עמרם לשלב גם בשיר הזה עולמות מוזיקליים שונים ומגוונים ולטשטש גבולות. על השיר הוא כתב בהודעה לעיתונות "בשבילי זאת יצירה יוצאת דופן ממספר סיבות: בגלל המשמעות האישית שלה עבורי, בגלל מכלול ההשפעות ביצירה שבעיני הוא רחב ומשקף את המוזיקה שאני שומע היום כמו גם רוקנרול של שנות ה70-60 שאהבתי מאוד כנער. וגם בגלל הניסיון שלי להפגיש ביצירה הזו בין השירה המזרחית לביט מודרני והפקה עדכנית, ולייצר תמהיל מוזיקלי מעניין ולא צפוי עם תחושה של נסיעה, של דרך אל יעד נסתר ומחוזות מוזיקליים, ואישיים חדשים.״

Haim - The Steps

האחיות חיים מלוס אנג'לס ממשיכות לשמח אותנו עם שיר נוסף מהאלבום החדש שלהן Women In Music Pt. III שיצא בסוף אפריל). השיר The Steps הוא קאנטרי שמח עם ריף גיטרה עוקצני שמכסים טקסט רציני על משבר זוגי אבל הופכים את ההאזנה למהנה ואת השיר לממכר. גם את הקליפ לשיר הזה ביימה דניאל חיים עם הבמאי פול תומס אנדרסון.

Ozzy Osbourne - Holy For Tonight

לפני פחות מחודש ציינו ברחבי העולם (וגם אנחנו בספיישל של חצות) 50 שנה לצאת אלבום הבכורה של Black Sabbth, כלומר 50 שנה לתחילת דרכו המוזיקלית של אוזי אוסבורן. זו הייתה דרך לא קלה כלל אבל הוא עדיין כאן, עדיין יוצר ועדיין רלוונטי. שיר הנושא של אלבומו החדש Ordinary Man, שיתוף הפעולה עם אלטון ג'ון וסלאש, הפך ללהיט ענק בכל העולם והאלבום כבש את מצעדי המכירות. ייתכן וזה אלבומו האחרון של אוסבורן שחשף כי הוא מתמודד עם מחלת פרקינסון, בעקבותיה הוא עתיד לאבד את יכולת השירה שלו. אולי זו הסיבה לאווירת הסיכום והפרידה שיש באלבום כמו בשיר Holy For Tonight:

?What will I think of when I speak my final words
What will it feel like? And I wonder if it hurts
I've just got a mile and I can taste the kiss of death
?What will I think of when I take my final breath
I'm runnin' out of time forever
I know I'm someone that they won't remember

הפוך גוטה, נזכור גם נזכור.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים