מצלמות מהירות

פרשת מצלמות המהירות: מ"מ מנכ"ל מכון התקנים לשעבר יועמד לדין כפוף לשימוע

אילן כרמית יואשם במתן עדות שקר ושיבוש הליכי משפט בפרשה
אמוץ שפירא
11 במרץ 2020
18:34

פרשת מצלמות המהירות: פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (רביעי) לאילן כרמית, ממלא מקום מנכ"ל מכון התקנים לשעבר, על העמדתו לדין, כפוף לשימוע, בגין עבירות של עדות שקר ושיבוש הליכי משפט, בפרשת מצלמות המהירות א-3.

כרמית היה חתום על חוות דעת מומחה מ-2012 התומכת באמינות מערכת האכיפה האלקטרונית האוטומטית, מערכת המצלמות המהירות א-3, שיועדה לגלות ולתעד עבירות תנועה. הוא הגיש לבית המשפט לפני כארבע שנים חוות דעת שלימים התברר כי הכילה פרטים כוזבים. זאת, במסגרת עשרה תיקים שעסקו בעבירות מהירות שהתנהלו בבית המשפט לתעבורה בעכו. נוסף לכך, כרמית העיד בבית המשפט עדות שקר ולפיה נכח בעשרה ניסויי שדה שערכה המעבדה הלאומית בהולנד, ושב-490 ניסויים נוספים, נכח עוזרו ממכון התקנים. זאת, על אף שכלל לא נערכו ניסויים כאלה.

לאחר שהתבררו הפרטים הכוזבים שמסר זוכו הנאשמים בתיקים, פעילות המערכת הושהתה עד לחודש יולי 2019, ולאחר מכן חודשה, לאחר שנערכו בדיקות מקיפות והתקבלו חוות דעת שמצאו אותה אמינה ומדויקת.

עורך הדין תומר גנון שייצג את הנהגים מסר לכאן חדשות: ״אני מברך על החלטת הפרקליטות לא יתכן שאדם בכיר כל כך יגיע לבית המשפט ויתן נתונים כוזבים שעלולים היו להביא להרשעת עשרות אלפי נהגים הרשעת שווא, מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה יתן את דעתו ליתר המעורבים בפרשה לאור חוות הדעת שניתנה בעניין על ידי השופט דוד רוזן״.