שחקני הקאמרי מופיעים ברחבת התיאטרון

הנחיות משרד הבריאות החדשות: מכת מחץ לעולם הבריאות והספורט

בעקבות ההנחייה להימנע מהתקהלות של יותר מ-100 איש בוטלו מופעי תרבות רבים. ליגות הכדורגל והכדורסל הודיעו על קיום משחקיהן ללא קהל ומכבי תל אביב תארח ביורוליג באולם ריק
שני נחשוני, ליאן וילדאו ודניאל אלעזר
11 במרץ 2020
21:23

להנחיות משרד הבריאות הערב (רביעי) על איסור התקהלות של יותר ממאה איש יש, בין השאר, השפעה מכרעת על המשך תפקודם התקין של מוסדות התרבות בארץ. זמן קצר לאחר הודעתם של ראש המשלה, שר הבריאות ומנכ"ל משרדו הודיעה האופרה הישראלית על ביטול הופעותיה הערב. בהיכל התרבות בתל אביב ביקשו מנהלי התזמורת מהקהל שהגיע לצפות בקונצרט הערב – להתפזר.


שינויים התרחשו גם בעולם התיאטרון. בתיאטרון באר שבע בוטלה הערב ההצגה "לא משלנו", שהיתה אמורה לעלות. מוקדם יותר נמסר מהתיאטרון שאחד משחקניו נמצא בבידוד. בתיאטרון הקאמרי בוטלו הערב ההצגות. תיאטרון הבימה ותיאטרון בית לסין הודיעו כי הם מקיימים את הצגותיהם כמתוכנן ומחר יחליטו על המשך היערכותם. 

בתי הקולנוע של רשתות יס פלאנט, רב חן, לב וסינמה סיטי הודיעו מיד על קבלת ההנחייה ועל הגבלת ההקרנות באולמותיהן לעד מאה איש. בבת ים נסגרו היכל התרבות, האודיטוריום העירוני, ואשכול הפיס ובוטלו כלל האירועים העירוניים המתוכננים לשבועיים הקרובים. 

בעולם הספורט דבקו בימים האחרונים בהנחיות משרד הבריאות וצימצמו את כמות הקהל שיכול להיכנס למגרשים השונים. בהתחלה לעד-5,000, אחר כך ל-2,000. הערב כבר הודיעו מנהלות ליגות הכדורגל והכדורסל כי המשחקים יתקיימו לפי שעה ללא קהל כלל.

גם קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל הודיעה הערב כי משחקה מחר מול בסקוניה הספרדית בהיכל מנורה-מבטחים יתקיים ללא קהל. בשבוע האחרון נמתחה ביקורת חריפה על הקבוצה וראשיה, בתחילה  על כך שאנשיה לא נכנסו לבידוד, על אף ששבו ממשחק בספרד, ואחר כך על שסירבו ליישר קו עם כמות האוהדים המותרת.