אזיקים, כלא
צילום: פלאש 90

אישום: ביצע שורה של עבירות מין במהלך שירותו כשוטר

לפי כתב האישום, יצחק זריחן בן ה-47 הציג עצמו בכזב בפני שש מתלוננות שונות כגבר לא נשוי, בעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת. הוא הציע להן להתגייס ל"יחידה", והסביר להן כי עליהן לקיים עמו יחסי מין כדי להתקבל
שלי טפיירו
15 במרץ 2020
15:04

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום נגד יצחק זריחן, בן 47, בגין שורה של עבירות מין בשש מתלוננות במהלך תקופת שירותו כשוטר. זריחן נאשם באונס, מרמה, מעשה סדום במרמה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה במרמה ועבירות נוספות.

במהלך שירותו במשטרה, בין היתר שימש זריחן בתפקיד מש"ק מעברים, שוטר סיור ויומנאי. הנאשם  הציג עצמו בכזב בפני שש מתלוננות שונות כגבר לא נשוי, בעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת. במסגרת מצג השווא, הציג הנאשם למתלוננות את הגדרת התפקיד ביחידה, תוך שהוא מסביר להן כי במסגרת עבודתן מולו יהיה עליהן לקיים קשרים רומנטיים עם עבריינים, לרבות קיום יחסי מין, על מנת לדלות מהם מידע מועיל.

לפי כתב האישום, זריחן הציע למתלוננות להתגייס ל"יחידה" והתחייב כי תשתכרנה שכר גבוה ביותר, ולחלקן אף אמר כי במסגרת תפקידן תקבלנה בית ורכב לשימושן. בנוסף אמר להן כי הן תחת מעקב יומיומי ועליהן לדווח לו באופן קבוע על מקום הימצאן ומי מצוי בקרבתן. עוד הסביר הנאשם למתלוננות כי עליהן לעבור הליך הכשרה שיבוצע על ידו. הוא הסביר כי הליך זה יכלול קיום יחסי מין עמו על מנת לשפר את ביצועיהן המיניים המהווים תנאי הכרחי לקבלה ליחידה.

לפי כתב האישום, התנהלות הנאשם עלתה עד כדי השתלטות על שגרת חייהן של חלק מן המתלוננות והתעללות בהן תוך הטלת מורא, השפלתן וביזויין. בנוסף, ניצל הנאשם את גישתו למאגר המידע המשטרתי הממוחשב וביצע בדיקות מסוף לגבי אחת המתלוננות במטרה לחזק את מצג השווא בפניה.