Jewish מילניאלס

Jewish מילניאלס | עושים כבוד למטבח האשכנזי בלב מנהטן

גפילטע פיש, צימעס וחזרת הם רק חלק מתפריט מיזם הסעדה עכשווי בשם "געפילטריה" בניו יורק
מערכת כאן
22 במרץ 2020
11:38

קשה לחשוב על עיר שיש בה מגוון קולינרי רחב מאשר בניו יורק, אבל עבור ג'פרי יוסקוביץ' וליז אלפרן משהו היה חסר. אז הם פתחו יחד את "הגעפילטריה", מיזם הסעדה שחולש על אירועי פופ-אפ במסעדות וסדנאות בישול, ומוקדש, כפי שיכולתם להבין מהשם, לאוכל יהודי אשכנזי. 

"קורה הרבה שיהודים אמריקאים, ואפילו ישראלים שאנחנו מכירים, מתביישים במוצאם האשכנזי בכל מה שקשור לאוכל", אומר ג'פרי, "לפעמים הם חושבים 'כבד קצוץ זה מסריח' או 'גפילטע פיש זה מגעיל', אבל אנחנו חושבים שזה משהו להתענג עליו, משהו שאנשים לא מבינים כראוי". אנחנו פוגשים אותם בלב מנהטן, וליז מיד מבהירה את המטרה שלהם: "המשימה שלנו מלכתחילה הייתה לתת פרשנות חדשה למטבח האשכנזי".

"התחלנו להכין אוכל ביחד ולנסות להוכיח שהאוכל האשכנזי לא מיושן, שהוא טעים כשמכינים אותו מהרכיבים המתאימים, והחלטנו להתחיל מהמנה הכי קשה - גפילטע פיש".

"הקמנו את הגעפילטריה כי ג'פרי ואני עבדנו בעולם האוכל וראינו הרבה שפים מזלזלים באוכל האשכנזי", מספרת ליז, "הם אומרים שזה אוכל משעמם, כבד, חום, לא טעים, מיושן, זמנו עבר. כל העמיתים שלנו בתחום הקולינריה בעצם התייחסו בביטול לכל המסורת שלנו, והרגשנו שאנחנו מוכרחים לעשות משהו".

"יש המון סוגים של אוכל יהודי מכל רחבי העולם", אומר ג'פרי, "יש לנו חברים שפים ממוצא עירקי וצפון אפריקאי שמכינים אוכל בעיר, ואנחנו רוצים שהאוכל האשכנזי יהיה אחד הקולות הרבים בעולם האוכל היהודי. התחלנו להכין אוכל ביחד ולנסות להוכיח שהאוכל האשכנזי לא מיושן, שהוא טעים כשמכינים אותו מהרכיבים המתאימים, והחלטנו להתחיל מהמנה הכי קשה - גפילטע פיש".

"סבתא שלי, שהייתה ניצולת שואה והיגרה לכאן מפולין, הכינה הכל מאפס", אומר ג'פרי, "ולא חשבתי שאלה מנות מיושנות, לא חשבתי שהם משעממים או אפורי, מבחינתי הן היו ממש מהנות". ממנהטן הם לוקחים אותנו לברייטון ביץ', שכונה בדרום ברוקלין המכוםנה 'אודסה הקטנה' ומהווה מקום מרכזי עבור הקהילה היהודית-רוסית בניו יורק, כדי לקנות מצרכים לארוחה שהם מכינים היום. "זה גם המקום בו אבא שלי נולד", מרחיב ג'פרי, "ואחד המקומות שבהם אנחנו אוהבים לקנות רכיבים נהדרים שאי אפשר למצוא במקומות אחרים ברוב המדינה".

"אנשים באים להכין איתנו אוכל, לאכול את האוכל שלנו, והם משתפים זכרונות וסיפורים", אומר ג'פרי כשהגפילטע פיש כבר מוכן. "אנחנו מעבירים סדנאות בישול כל הזמן", מרחיבה ליז, "ואנשים ממש נלהבים להכין משהו שסבתא שלהם הכינה, בגלל זה אנחנו עדיין עושים את זה".

"אנחנו רוצים להבהיר שזה לא סתם סוג של אוכל יהודי, אלא מסורת נהדרת, עשירה ותקפה", אומר ג'פרי, וליז מסכמת: "אם אתם יודעים שאתם מגיעים מתרבות עם מטבח משלה, תכינו את האוכל הזה, תוקירו אותו, תהיו הרבה יותר מאושרים כשתכירו את המטבח של התרבות שלכם".