שוטרים בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היערכות להחמרת האכיפה: 3,600 חיילים יתגברו את המשטרה

מיום ראשון - 650 חיילים יתגברו את המשטרה, בנוסף לאלף פקחים של משרדי הממשלה. מספר החיילים יעלה במקרה ויוחמרו ההגבלות. משמעות ההסגר בשטח - מחסומי דרכים עם ביקורות של אישורי מעבר חיוניים
רועי ינובסקי
27 במרץ 2020
22:26

המשטרה נערכת לאפשרות של הגבלות תנועה משמעותיות והחמרת האכיפה. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי מיום ראשון, 650 חיילים יתגברו את המשטרה, בנוסף לאלף פקחים של משרדי הממשלה. מספר החיילים יעלה ל-3,600 במקרה ויוחמרו ההגבלות.


משמעות ההסגר בשטח - מחסומי דרכים עם ביקורות של אישורי מעבר חיוניים, אם רק עובדים חיוניים יעבדו. עוד נשקלים צעדים לצמצום הסיכון בהדבקה בסופרמרקטים. בישיבה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להגביל את הקניות במרכולים רק לאלו הקרובים לבית, כלומר להגדיר מרחק בתקנות ממקום המגורים. עוד בדיון: לאפשר שעות ספציפיות ביממה שבהן רק קונים מבוגרים יוכלו לקנות - כדי לצמצם מגע של אוכלוסיות בסיכון עם שאר האוכלוסייה.

נתניהו הנחה הערב להיערך להידוק משמעותי של הגבלות התנועה. "אם לא נראה שינוי בשיעור הנדבקים בקורונה ביומיים הקרובים - לא יהיה מנוס מהטלת סגר", אמר נתניהו בשורת דיונים מקצועיים שקיים. הממשלה תתכנס מחר בערב לדון בהחמרת הצעדים. נתניהו רוצה שההנחיות ייכנסו לתוקף עד יום שני.

במהלך הדיונים שקיים נתניהו, הוא ביקש לבחון את צמצום הפעילות העסקית בישראל - כך שמקומות העבודה, שעובדים היום במתכונת של 30%, יצומצמו בצורה ניכרת, אפילו ל-10%. במשרד האוצר מתנגדים ומציעים לנקוט בצמצום הדרגתי יותר ולהגיע להמשך פעילות של 20% מהמשק תחילה.