בית מלון לחולי קורונה

"עם קשיש קודח מחום במיטה זוגית": עדות מבהילה ממלון קורונה

מבודד בבית מלון לחולי קורונה סיפר לכאן רשת ב: לצוות אסור להיכנס לקומות החדרים ואין מי שבודק מה שלום החולים
קלמן-ליברמן
01 באפריל 2020
13:35

שוקי מוריה, חולה קורונה שמאושפז בבית מלון לחולים בנגיף בירושלים, סיפק הבוקר (רביעי) הצצה למה שקורה במלונות הללו שמנוהלים על ידי פיקוד העורף. מוריה העיד בריאיון לכאן רשת ב על חוויה לא פשוטה ועל חוסר מענה מהצוות שבמקום. "בשתיים בלילה הדלת נטרקת ונכנס איש מבוגר בן 80 לישון לידי במיטה הזוגית בחדר", סיפר. "בשש בבוקר קמתי וראיתי שקית שתן של קטטר במיטה שלי. אף אחד לא הכין אותנו, לא הכיר בינינו. אחר כך ראיתי שהוא רועד, דחפתי לו מד-חום והיה לו 39.7 מעלות. התקשרתי לקבלה ושם אמרו לי 'העברנו את הבקשה שלך, אל תציק לנו'. ההרגשה הייתה שהם אומרים לי: 'תעזוב אותנו באמא שלך'. בסוף לקחו אותו לבית חולים. פשוט שערוריה".

הוא סיפר כי לצוות אסור להיכנס לקומות החדרים ואין מי שבודק מה שלום החולים. לדבריו, אחרי האשפוז הממושך בבית החולים שערי צדק הוא דווקא החתנן לחזור לביתו. "רציתי להיות במקום הטבעי שלי, בבית. אחרי שבוע של בידוד שמקבלים בו טיפול מחייזרים ונמצאים בעולם אחר לגמרי, הדבר הכי מתבקש הוא קצת שפיות ונורמליות. אבל אמרו לי שהם מעדיפים שאהיה תחת השגחה".

על עצם הפעלת המלונות לחולים אמר מוריה: "הרעיון טוב, אני מצדיע לבנט על עליו. אבל זה לא מתאים לכל אחד וצריך להכניס פה היגיון. צריך שיתקשרו, ישגיחו, יבקשו למדוד חום ולוודא שהכל בסדר. חבר שלי היה צריך לנסוע להביא לי תרופות, כי פה אין. אני לא יודע איך אני שורד פה עוד. לא ביקשתי חמישה כוכבים, רק לחזור הביתה לאישה ולבת. אין לי מה לעשות פה".

תגיות:
קורונה