יוסי מזרחי
צילום: יוגב מאיר

בחירות העורכים - כאן 88 | 31.3.2020

עדכון אחרון - 31.3.2020
מערכת כאן
01 באפריל 2020
12:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

JIGI - NGNP

מי זה ג'יגי? גם אנחנו לא ממש יודעים אבל נכיר אותו יחד, אתם ואנחנו. מה שאנחנו כן יודעים והוא כלל לא טורח להסתיר זה שהוא מושפע מרד הוט צ'ילי פפרז אחרי שגילה אותם כשהיה בן 8. כרגע הוא עובד על אלבום בכורה ו-NGNP הוא הסינגל השני שלו. שיר שנכתב בתקופה נפשית קשה כשהיה בצבא. השיר עוסק בפחד מכשלון, פחד שגורם לך לוותר מראש. מה זה NGNP? 

"No Gain, No Pain”

ADINOAH - Wishing

עדי נח, יוצר חדש בשמי ישראל, עושה את צעדיו הראשונים בימים אלו ואנחנו כאן כדי להחזיק לו את היד. למרות שעם סינגל חדש כה יפה הוא לא באמת זקוק לנו. בהודעה לעיתונות נכתב שהוא מושפע מאמנים כמו James Blake ו-Chet Faker אבל אנחנו מרגישים, לפחות על פי הסינגל, שהוא אכל הרבה Antony and the Johnsons ו-ANOHNI לארוחת בוקר. השיר Wishing עוסק בחרטה ובהתפרקות של מערכת יחסים. EP הבכורה של נח ייצא בחודשים הקרובים, בהצלחה. 

Joseph E-Shine - Rise Above

חשמלית, סאונד אלקטרוני וקצב אתני מיוחד במינו – את כל אלה תמצאו בשיר החדש של Joseph E-Shine, שם הבמה של המפיק והמוזיקאי יוסי מזרחי, לשעבר חבר “הקולקטיב”. אחרי שנים שהפיק וניגן עבור אחרים (מאיר בנאי, הדג נחש ועוד), מזרחי עובד על פרויקט סולו שנוצר בהשראת מותו של סבו שהשאיר לו ארגז קלטות להן האזין כשנהג במונית. הקלטות, על פי מזרחי, היו פסקול ילדותו והירושה הציתה את הפרויקט שייקרא Grandpa's Tapes. הוא מוסיף ומספר ש-"הסינגל Rise Above עוסק במחזוריות של גאות ושפל בחיי היום יום וההשפעה שלה על התודעה".

DeWolff - It Ain’t Easy

תכירו את להקת DeWolff (זו לא שגיאה, ככה הם כותבים את שמם) ההולנדית. האמת שהם לא חדשים. הם פרצו בשנת 2008 כשזכו בתחרות כישרונות הולנדית. אבל אולי הגיע הזמן שהעולם אולפחות אנחנו נתייחס אליהם והשיר It Ain't Easy הוא התחלה טובה. מוזיקלית הם לרוב באזורים של האחים אולמן, Cream וכו אבל באלבום האחרון שלהם Tascam Tapes הם החליטו לשנות גישה. הם נטשו את מגברי הגיטרה, מערכת התופים ואורגן האמונד שמאפיין אותם והתוצאה מרעננת מאוד. 

Early James - It Doesn’t Matter Now

ג'יימס המקדים, או בשמו המקורי פרדריק ג'יימס מוליס ג'וניור, הוא יוצר צעיר בן 22 מאלבמה שכותב מוזיקה כמו שכתבו לפני שהוא נולד. כמו רבים לפניו שיוצרים בניחוח של פעם, גם אותו קטף דן אורבך (Black Keys) ללייבל הרטרו שלו  Easy Eye Sound. יחד יצרו השניים את אלבום הבכורה של ג'יימס, Singing for My Supper שיצא במארס. בראיון למגזין הבילבורד האמריקאי סיפר ג'יימס כי הוא מתמודד בכתיבה עם נושאים שהוא לא מסוגל לדבר עליהם. גם הכתיבה מכאיבה אבל קצת פחות. הסינגל It Doesn't Matter Now נכתב על מערכת יחסים מהסוג שכולנו צריכים לחוות פעם אחת בחיים. כזו שהיא רעה עבורנו אבל האהבה חזקה מדי, כל כך חזקה שנסבול עבורה. הוא בחור צעיר וכבר כואב לו, סימן טוב ליוצר מבטיח. 

Pearl Jam - Quick Escape

פרל ג'אם הוציאו אלבום חדש, עזבו את זה שהוא הראשון מזה שבע שנים, הוא גם כנראה אחד הטובים שלהם בעשרים השנים האחרונות. ואם הסינגל הראשון Dance of the Clairvoyants לא שכנע אתכם, השיר Quick Escape יעשה את העבודה. במיוחד אם אתם מתגעגעים לפרל ג'אם הכבדים, המכסחים, הלא מתפשרים (אלו שמי שזכה לראות אותם בהופעה התאהב בהם לעד וכנראה שלא נזכה לראות אותם בקרוב).


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים