ארכיון
צילום: מרים אלסטר, תומר נויברג, פלאש 90

חולדאי על סגירת דרום ת"א: הצהרת נתניהו - ממניעים פוליטיים

ראש העיר על הצעדים הבאים במאבק בקורונה: לא רצו לומר שסוגרים רק יהודים כשרים – צריכים לענות גם לצרכים הפוליטיים בצד הימני קיצוני
גילי כהן ונופר משה פרדו
02 באפריל 2020
11:46

הסגר על בני ברק והפעילות המשטרתית בדרום תל אביב: ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי התייחס הבוקר (חמישי) לאפשרות של עצירת הכניסות והיציאות בדרום העיר שעליה דיבר אמש ראש הממשלה בהצהרתו, וטען כי "להצהרה הייתה סיבה פוליטית". בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב נשאל חולדאי אם הוא מתכוון שאמרו שגם האריתראים והסודאנים יהיו בהסגר כדי לרצות את האלקטורט הימני השיב ראש העיר: "בדיוק. לא רצו לומר שסוגרים רק יהודים כשרים – צריכים לענות גם לצרכים הפוליטיים בצד הימני קיצוני".

חולדאי אמר כי "כרגע יש לנו חולה זר אחד. דרשתי בדיקות רנדומליות ולזה משרד הבריאות אחראי ולא העירייה. האוכלוסייה הזו איבדה את מטה לחמה, אין לה ביטוח בריאות ולא ביטוח לאומי, לכן ביקשתי שהמדינה תשחרר את כספי הפיקדונות שהיא מחזיקה ויקצו להם מכך קצבאות מחייה".

בתזכיר חוק שפורסם היום מאפשרת המדינה למבקשי המקלט להוציא סכום קטן מתוך הפיקדון. פעילים וארגונים חתמו על עצומה וביקשו לשחרר את כספי הפיקדון מחשש לרעב משפחות שבהן פוטרו המפרנסים כבר בתחילת חודש מארס. מבקשי המקלט אינם זכאים לדמי אבטלה.

בהצהרתו אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הכניסות והיציאות מבני ברק יצומצמו במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף קורונה. עם זאת, נכון לשעות הבוקר לא הוצבו מחסומי משטרה נוספים ברחבי העיר המונעים כניסה לבני ברק או יציאה ממנה, והגישה לעיר עדיין נעשית בצורה חופשית לכל מי שרוצה בכך. גורם במשטרה אף הבהיר: "אין שינוי בהנחיות - אין סגר; ממשיכים בפעילות אכיפה אינטנסיבית".