מחסום בכניסה לבני ברק
צילום: דוברות המשטרה

משרדי הממשלה נדרשים לגבש תוכנית יציאה ממשבר הקורונה בתוך שבוע

משרד הבריאות ביקש ממשרדי הממשלה לגבש תוכנית, וקובע כי ההקלות בהגבלות יחלו להינתן בהדרגה לאחר חג הפסח ועד לסוף חודש יולי, בהתאם למצב הבריאותי • עובדי מתקני התשתית החיוניים יחלו לעבור בדיקות קורונה קבועות למנוע שיתוק השירותים החיוניים
ליאל קייזר
05 באפריל 2020
21:45

משרד הבריאות הנחה את משרדי הממשלה לגבש את תוכנית היציאה ממשבר הקורונה בתחומם עד ל-12.4 - בעוד שבוע. בהנחיות שהופצו למשרדי הממשלה קובע משרד הבריאות כי ההקלות בהגבלות יחלו להינתן מהדרגה מאחרי חג הפסח ועד לסוף חודש יולי, בהתאם למצב הבריאותי. ואולם במשרד הבריאות מבהירים כי ״אין לטעות ולחשוב כי סיום חג הפסח מסמן את סיום המשבר״. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.
לפי הנחיות משרד הבריאות, החזרה לעבודה תיעשה תוך שמירה על ריחוק חברתי, מרחק של שני מטר, מיגון פנים במרחב הציבורי, מעקב אחר בריאות העובדים באמצעות אפליקציה, ועבודה במשמרות ובקבוצות עובדים קבועות. 

במשרד הבריאות מבהירים שהדאגה הגדולה היא מפני גל תחלואה שני - ״התמודדות עם התפרצות נוספת לאחר ׳שחרור׳ תהיה קשה ביותר״, נכתב אך מבהירים במשרד: ״הנושא הכלכלי חייב לקבל תעדוף גבוה ביציאה מהמשבר״.


בתוך כך, עובדי מתקני התשתית החיוניים יחלו בימים הקרובים לעבור בדיקות קורונה בקביעות כדי למנוע הידבקות שתשתק את השירותים החיוניים. מדובר בעובדי חדרי השליטה והבקרה של חברת החשמל, חברת המים מקורות, אסדות הגז הטבעי וחברות הדלק. מרבית העובדים ייבדקו אחת לשבוע. ההחלטה על כך התקבלה בעקבות פניית שר האנרגיה שטייניץ למשרד הבריאות ואזהרת משרד האנרגיה שלפיה במידה שהעובדים הללו יחלו בנגיף המתקנים החיוניים לא יוכלו לפעול.