-
משאית למכירת ביצים בבית שמש

תיעוד: המונים התקהלו בנקודת מכירת ביצים בבית שמש

המשטרה פיזרה התקהלות סביב משאית בשכונת רמת בית שמש, בעל הרכב קיבל קנס על סך 5,000 שקלים • הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון נדבק בקורונה ומואשפז במצב יציב • ראש עיריית בני ברק: "אנחנו רואים משמעת לא רגילה של התושבים"
כתבי כאן חדשות
07 באפריל 2020
17:21
עודכן ב 18:34

המאבק לאכיפת התקנות למניעת התפשטות הקורונה: כוחות משטרת ישראל פיזרו היום (שלישי) התקהלות סביב משאית שהגיעה למכור ערב החג ביצים באחת משכונת רמת בית שמש. בעל המשאית קיבל קנס על סך 5,000 שקלים על שהפר את תקנות צו בריאות העם ופעילותו הופסקה.

בסך הכל נפתחו עד כה 148 חקירות נגד מפרי בידוד ברחבי הארץ, ו-44 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב. 16,854 דוחות נרשמו לאזרחים ו-111 צווי סגירה הוצאו לבתי עסק שהפרו את הנחיות משרד הבריאות. המשטרה שיגרה מסר לציבור:"נגביר את פעילות האכיפה והפיקוח ברחבי הארץ בהתאם לתקנות שיכנסו לתוקפן הערב".

בד בבד, הרב הראשי לשעבר הראשון לציון אליהו בקשי דורון בן ה-79, אושפז הבוקר במחלקת הקורונה במרכז הרפואי שערי צדק. מבית החולים נמסר שמצבו יציב. 

כמו כן, ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, סיים אמש את הבידוד ולעבודה מלשכתו. הוא נפגש עם ראש מטה החירום שמינה, האלוף (במיל') רוני נומה בחמ"ל הקורונה בעיריית בני ברק, ומסר:"אנחנו רואים משמעת לא רגילה של התושבים, במקביל מבקשים מהממשלה לשחרר קצת את הלחץ בהמשך. עד אז – זה הציווי שאנחנו צריכים לשמור עליו בפסח הזה – ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

מנהל ביה"ח מעיני הישועה: לא מסוגלים לקלוט עוד חולים מונשמים

מנהל בית החולים מעיני הישועה פרופסור מוטי רביד אמר לכאן חדשות כי בית החולים לא יכול לקלוט עוד חולים מונשמים. "אנחנו בית חולים של כ-300 מיטות כולל יולדות ויש לנו כרגע 28 מונשמים, 12 מהם חולי קורונה. תראו לי עוד בית חולים במדינה ש-15% מהמיטות שלו הם של מונשמים. אנחנו יושבים בתוך בני ברק וצריכים לקבל את כל העומס של כל העיר. צריכים לעזור לנו".

רביד הוסיף כי "יש לי מכונות הנשמה נוספות אבל אחרי שבועיים של משא ומתן מול משרד הבריאות שלחו לי מוניטורים שאי אפשר להשתמש בהם. רמת הארגון הייתה צריכה להיות כזאת שאמבולנס של מגן דוד אדום ידע לא להביא לכאן יותר מונשמים".