בית האבות משען בבאר שבע

נכדו של הנפטר ממשען: "מחנה השמדה בחסות המדינה"

שמעון ריינזילבר הוא הדייר העשירי שנפטר בבית האבות בבאר שבע. אורן נכדו מתח ביקורת על ההתנהלות וטען שנמנע מסבו טיפול רפואי במשך ימים. משען בתגובה: "אין שחר לטענות"
אסף פוזיילוב
08 באפריל 2020
10:01

מחדל בתי האבות: נכדו של שמעון רייזלבר בן ה-97 שנפטר הלילה (רביעי) לאחר שנדבק בנגיף קורונה, תוקף את בית האבות "משען" שבו התגורר סבו והביע כעס על התנהלותו. הנכד, אורן, הגדיר את מעשיהם "רצח", וסיפר כי רייזלבר עשה שתי בדיקות קורונה שנמצאו שליליות וחזר לבית האבות. לדבריו, "זו הייתה הטעות של חיינו. משען זה מחנה השמדה בחסות המדינה". 

שמעון רייזלבר

עד עתה מתו מהנגיף עשרה דיירים מהדיור המוגן בבאר שבע. הנכד תהה, "איפה ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות שעושים רעש כל יום בתקשורת? במציאות הם הורגים את הקשישים האלה. 'משען' מנעו ממנו טיפול רפואי במשך חמישה ימים. המטפלת התקשרה ואף אחד לא עלה לטפל בו כי לא היו אנשי צוות. משען הרגו אותו. אחרי שראיתי שהם לא עושים כלום וזקנים מתים, שכרתי דירה מהרגע להרגע עבורו ועבור המטפלת עם רופא פרטי. את המטפלת שאיתו 24 שעות ביממה מד"א לא הסכים לבדוק, נאמר שאלה ההנחיות – היא מרוסקת. מתייחסים לעובדים הזרים כמו לבני אדם סוג ג'". 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

רייזלבר, שורד שואה ואב שכול לחלל צה"ל, היה אחד ממייסדי באר שבע. לדברי נכדו הוא היה צלול עד שנפטר הלילה. הוא היה לוחם בצבא הרוסי ואחר כך מעפיל שעלה עם המשפחות הראשונות לבאר שבע. 

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

מ"משען" נמסר בתגובה להאשמות כי "אנו משתתפים בצערה של המשפחה. לא נתנצח עם משפחה אבלה בשעת כאבה הגדול. רק נציין שאין שחר לטענות הנכד, שכנראה אינו בקי בפרטים. תנחומינו למשפחה". 

מהבוקר נפטרו בישראל שישה בני אדם, ביניהם שני דיירים מבית האבות "משען" בבאר שבע – רייזלבר וגבר נוסף בן 96. בבית החולים איכילוב בתל אביב נפטרו שני גברים, בני 75 ו-77, אישה בת 67 שסבלה ממחלות רקע מתה בבית החולים רמב"ם ובמרכז הרפואי העמק בעפולה נקבע מותו של גבר בן 85.

בג"ץ ידון בשבוע הבא בעתירה שהגיש איגוד בתי האבות בישראל, בדרישה לבצע בדיקות קורונה באופן מיידי לכל דיירי וצוותי בתי האבות בהם התגלה קורונה, לרבות מי שלא מגלה תסמינים של המחלה. הפרקליטות נדרשה להגיש את את תגובתה עד יום שני הקרוב. זאת לאחר שאתמול הנחה מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, להרחיב את מספר הבדיקות בבתי האבות, כך שבמקום שבו התגלה חולה – כל הדיירים ייבדקו.