מתחם "היבדק וסע" בבני ברק, 01.04.20
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בכיר בתעשייה האווירית: תוך זמן קצר נייצר כ-500 מכונות הנשמה בשבוע

כיום יש בישראל כ-2,500 מכונות הנשמה זמינות בלבד • מספר בדיקות הקורונה בישראל צפוי לעלות ל-20 אלף ביום - 10 אלף של משרד הבריאות לאחר חג הפסח ו-10 אלף נוספים של חברת BGI הסינית בעוד עשרה ימים
קטי דור ומואב ורדי
11 באפריל 2020
23:45

התפשטות נגיף קורונה בישראל: בתוך כשבועיים התעשייה האווירית תהיה מסוגלת לייצר כ-500 מכונות הנשמה בכל שבוע. במידה והדבר אכן יושג, תהיה זו תוספת משמעותית שכן כיום יש בישראל כ-2,500 מכונות הנשמה זמינות בלבד. תוספת של 500 בשבוע תיתן מרווח ביטחון רחב וחשוב מאוד לקראת יציאה מהסגר. כך דווח הערב (שבת) ב"חדשות השבת" בכאן 11.


בתוך כך, מספר בדיקות הקורונה בישראל צפוי לעלות ל-10 אלף ביום לאחר חג הפסח, כאשר במעבדות ישלימו את הטמעת הליך הבדיקה עם תחליפי הריאגנטים (חומרים כימיים).


בנוסף, בעוד עשרה ימים חברת BGI הסינית תחל לבצע 10,000 בדיקות ביום, וביחד עם הבדיקות של משרד הבריאות יבוצעו 20 אלף בדיקות בסך הכול. מדובר במספר שכבר מאפשר חזרה לשגרה, אבל רק בשימוש נכון ואפקטיבי.

אתמול הוחלט בתום התייעצות ממשלתית כי כל השבים לישראל מחו"ל יחויבו לשהות בבידוד במלוניות של משרד הביטחון במשך 14 ימים. הממשלה צפויה לאשר בבוקר תקנות לשעת חירום שיקבעו זאת, והמדינה היא שתישא בעלויות האירוח. נוסף לכך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט להעביר את האחריות הכוללת לניהול סוגיית החוזרים מחו"ל למשרד הביטחון.

מספר הנדבקים בישראל עולה, אך קצב ההידבקות שונה מעיר לעיר - יש ערים שהפנימו את הנחיות הבידוד ויש אזורים כמו בני ברק וירושלים בהם קצב ההדבקה גבוה, ולכן משרד הבריאות רואה צורך לסגור אותם.

הלילה אישרה ועדת שרים להגדרת "אזור מוגבל" סגר על שכונות מסוימות בירושלים בהן: נווה יעקב, רוממה, רמת שלמה, רמת אלון, הר נוף, גבעת שאול, הבוכרים, מקור ברוך, גאולה ומאה שערים. ההגבלות ייכנסו לתוקף ב-12:00, והתנועה תותר בתוך הרבעים - ותיאסר בין הרבעים השונים.

תגיות:
קורונה