בוריס ג'ונסון
צילום: אי-פי

ג'ונסון שוחרר מבית החולים: "הרופאים הצילו את חיי"

ראש ממשלת בריטניה החולה בקורונה יעבור תקופת שיקום באחוזה כפרית. דומיניק ראב ימשיך למלא את מקומו • 758 מתים בניו יורק ביממה החולפת • נמשכת הירידה במספר המתים היומי באיטליה
מערכת כאן חדשות
12 באפריל 2020
16:54

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, החולה בקורונה שוחרר היום (ראשון) מבית החולים סנט תומאס בלונדון. זאת, שישה ימים לאחר שהובהל לטיפול נמרץ בשל קשיי נשימה. בהודעה שהקליט ג'ונסון עם שחרורו הוא אמר: "הרופאים של שירות הבריאות הלאומי הבריטי הצילו את חיי". 

ההערכה היא כי השחרור מעיד על שיפור רב במצבו הרפואי של ג'ונסון בן ה-55, אך על פי ההודעה הרשמית ראש ממשלת בריטניה "לא יחזור מיד לעבודה וימשיך לעבור שיקום".  בהודעה ג'ונסון אף מבקש להודות לצוות הרפואי שטיפל בו בימים האחרונים. שר החוץ דומיניק ראב ימשיך למלא את מקומו של ג'ונסון בימים הקרובים. ראש הממשלה ישהה כעת בבית הכפר הרשמי של הממשלה הבריטית בצ'קרס.  

בסרטון שפרסם אחרי שחרורו, שיבח ג'ונסון את הציבור בבריטניה על עמידתו בכללים. "אף שאנו מתאבלים על אלה שנלקחים מאיתנו מדי יום במספרים כאלה, ואף שבשום אופן לא תם המאבק, עתה אנו מתקדמים במאבק הלאומי נגד הווירוס קורונה. מאבק באויב שלא בחרנו, שעדיין איננו מבינים לחלוטין".


במדינת ניו יורק מתו ביממה האחרונה 758 בני אדם מנגיף קורונה. בכך עלה ל-9,385 מניין המתים מהנגיף במדינה. בארצות הברית כולה מתו עד כה יותר מ-21 אלף בני אדם והיא המדינה עם נתוני התמותה הגבוהים בעולם. בקנדה השכנה עלה מספר מקרי המוות ב-74 והגיע ל-674. ביממה האחרונה נוספו עוד 1160 חולים ובסך הכול 22,559 חולים בנגיף.

באיטליה נמשכת הירידה במספר המתים היומי וב-24 השעות האחרונות מתו 431 בני אדם. מספר המתים בסך הכול בארץ המגף הגיע כבר ל-19,899. זוהי העלייה הנמוכה מאז 19 במארס. מספר החולים עלה ב-4,092 והגיע ל-156,363.