ליידי גאגא, אלטון ג'ון וסלין דיון
מתוך המשדר One World: Together At Home

מבילי אייליש ועד הרולינג סטונז: האמנים הגדולים שרים למען הנלחמים בקורונה

פול מקרטני, אלטון ג'ון, ג'ניפר לופז וסלין דיון הם רק חלק קטן ממי שגייסה ליידי גאגא למשדר התרמה מיוחד ששודר הלילה בארה"ב. עד תום המשדר נתרמו לא פחות מ-127.9 מיליון דולר. הרווחים יועברו לטובת צוותי הרפואה ברחבי העולם ולמחקר למציאת חיסון לנגיף
אלון פרוכטר
19 באפריל 2020
09:00

בארצות הברית נערך הלילה (שבת) משדר התרמה וירטואלי למען צוותי הרפואה שבחזית המאבק בנגיף קורונה. את המשדר שאותו יזמה הזמרת ליידי גאגא בשיתוף ארגון "גלובל סיטיזן" (Global Citizen), הנחו מנחי הלייט נייט האמריקנים ג'ימי קימל, ג'ימי פאלון וסטיבן קולבר והוא שודר בו זמנית בשלושת רשתות הטלוויזיה האמריקניות CBS ,ABC ו-NBC וגם בשידור חי ביוטיוב ברחבי העולם.

במשדר שנקרא "עולם אחד: יחד בבית" הופיעו לא מעט אמנים וזמרים מהשורה הראשונה, כל אחד מהם ביצע מהבית שיר שלו או חידוש לשיר מוכר של אמן אחר. ליידי גאגא פתחה את המשדר בביצוע לשיר Smile שהלחין במקור צ'ארלי צ'פלין לסרטו "זמנים מודרנים". סטיבי וונדר ביצע חידוש לשיר Lean on Me של הזמר ביל ווית'רס שהלך לעולמו מוקדם יותר החודש.

ליידי גאגא שרה את Smile של צ'ארלי צ'פלין

סטיבי וונדר במחווה לביל ווית'רס

פול מקרטני ביצע את הלהיט של הביטלס Lady Madonna, את הביצוע שלו הוא הקדיש לצוותי הרפואה והזכיר את אמו מרי שעבדה כאחות ומיילדת בזמן מלחמת העולם השנייה. אלטון ג'ון ביצע את I'm Still Standing שלו. קמילה קביו ושון מנדז ביצעו יחד את What a Wonderful World של לואי ארמסטרונג. ג'ניפר לופז ביצעה את People של ברברה סטרייסנד, מתוך המיוזיקל "מצחיקונת".

פול מקרטני מבצע את Lady Madonna של הביטלס

אלטון ג'ון שר את I'm Still Standing

הזמרת הצעירה בילי אייליש שגרפה בטקס פרסי הגראמי האחרון את ארבעת הפרסים החשובים, חידשה את הלהיט Sunny של בובי הב. אבל מי שגנבו את ההצגה היו חברי להקת הרולינג סטונז שביצעו יחד, כל אחד מביתו בין אם בארצות הברית או בבריטניה, את השיר You Can't Always Get What You Want.

קמילה קביו ושון מנדז מחדשים את לואי ארמסטרונג

ג'ניפר לופז שרה את People של ברברה סטרייסנד

בין השירים פנו אל הצופים דמויות מוכרות כמו אופרה ווינפרי, ביל גייטס, הנשים הראשונות לשעבר מישל אובמה ולורה בוש וקראו להירתם למאבק בנגיף קורונה ולתרום לצוותים הרפואיים והארגונים השונים שפועלים ברחבי העולם לטיפול בחולים ולמציאת חיסון לנגיף. "הנגיף הזה הורג אנשים מהקהילה האפרו-אמריקנית בשיעורים מדאיגים, כאן בארצות הברית" אמרה למצלמה הזמרת ביונסה נואלס (שהפעם לא שרה) ודיברה על עובדי שירותי הבריאות, עובדי התברואה ונהגי המשלוחים. נואלס הוסיפה "בבקשה הגנו על עצמכם, היו סבלניים והתפללו לגיבורים שלנו". והקריאה הזו כנראה עזרה: עד תום המשדר נתרמו לא פחות מ-127.9 מיליון דולר.

בילי אייליש שרה את Sunny של בובי הב

חברי להקת הרולינג סטונז מבצעים את You Can't Always Get What You Want

בין האמנים הנוספים ששרו מהבית היו הכוכב הלטיני מאלומה, ליזו, סם סמית', ג'סי ג'יי, אנני לנוקס, אדם למברט, קית' אורבן וגם טיילור סוויפט, שהודיעה בסוף השבוע על ביטול כל הופעותיה המתוכננות ל-2020. את המשדר שארך ארבע שעות חתמו זמר האופרה אנדראה בוצ'לי והזמרת סלין דיון. יחד הם ביצעו את הדואט המצליח שלהם The Prayer, הפעם בליווי ליידי גאגא, ג'ון לג'נד והפסנתרן הסיני לאנג לאנג. המשדר הערוך והמתורגם ישודר הערב בערוץ MTV ישראל בשעה 18:00.

דיון, גאגא, בוצ'לי, לג'נד ולאנג לאנג חותמים את המשדר