תינוק יולד לאם מורדמת ומונשמת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חולת קורונה מורדמת ומונשמת יולדה בניתוח קיסרי, לתינוק שלום

התינוק יולד בשבוע ה-32 להריונה של אמו, שעדיין מונשמת במצב קשה
רובי המרשלג
20 באפריל 2020
12:22

חולת קורונה בת 27 שמאושפזת בבית החולים זיו בצפת במצב קשה יולדה הלילה (שני) בניתוח קיסרי, בשבוע ה-32 להיריונה. בבית החולים מסרו כי היא חשה ביממה האחרונה במצוקה נשימתית קשה ומצבה הידרדר. היא הורדמה והונשמה והצוות הבכיר של רופאי זיו החליט לבצע הלילה ניתוח קיסרי. התינוק נולד במשקל 2.400 ק"ג, והוא הועבר לפגייה.

עוד נמסר כי לפני שהחולה נכנסה למחלקת הקורונה בבית החולים, היא קיבלה טיפול להבשלת העובר כדי לסייע להתפתחות ריאותיו. מצבה מוסיך להיות קשה והיא מונשמת. אביו של התינוק מאושפז גם הוא במחלקת הקורונה בבית החולים ומצבו קל.

לפני חודש יולדה חולת קורונה נוספת בבית החולים שיבא בתל השומר. עם הגעתה למחלקת יולדות, בשבוע ה-36 להריונה, עלה חשד שהיא נדבקה בקורונה והוחלט לילדה בניתוח קיסרי, כשהיא מורדמת ומונשמת. התינוק יולד במצב טוב והועבר להשגחה בחדר לחץ שלילי בטיפול נמרץ ילדים.

בתוך כך, חולה קורונה בן 45 ללא מחלות רקע, שאושפז במצב קשה בבית החולים וולפסון בחולון כשהוא מורדם ומונשם וכבר היה על סף מוות, התעורר היום לאחר 29 ימים. מבית החולים נמסר כי מצבו יציב והכי הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו. "אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים", אמר ד"ר זיו רוזמן, רופא בכיר במחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון. "אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".