טאש סולטנה
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 20.4.2020

עדכון אחרון - 20.4.2020
מערכת כאן
21 באפריל 2020
13:34

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אבידן - Earth Odyssey

לאסף אבידן הייתה תכנית סדורה, תאריכי יציאה לסינגלים חדשים, תאריכי הופעות קידום, תאריך השקה לאלבום חדש וכו'. אבל אז הגיעה הקרונה והרסה לו (ולכולנו למעשה) את התכניות. אז הוא בחר להוציא דווקא שיר אחר שבכלל לא היה חלק מהתכנית. לאורך הקריירה שלו מרבה אבידן לעסוק במתח שבין החיים למוות ובניסיון של האנושות להתכחש לסופה. כך שלא מפתיע שבאסופת השירים, שעליה הוא עבד  עוד בטרם התהפך העולם, חיכה שיר שנכתב אודות "האודיסאה האנושית" כפי שהוא מגדיר אותה. עם הוצאת השיר באתר שלו אבידן כתב כי זו התמצית של האנושות, היכולת להכיר באמת הבלתי נמנעת ובכל זאת לעז ולהתנגד לה, זו האודיסאה הארצית והאנושית.

הדס קליינמן - בוא נעבור בית

לפני כשנתיים הצ'לנית והזמרת הדס קליינמן עזבה הכל ועברה לברוקלין בניסיון לפצוח בקריירת סולו בינלאומית. אבל כפי שאתם יודעים, ככל שמתרחקים יותר הגעגוע גובר, וכעת היא חוזרת אלינו מוזיקלית עם סינגל בכורה בעברית. "בוא נעבור בית" עוסק בפחד לאבד את עצמך בתוך הזוגיות ובאופן שבו המסע האישי והמסע הזוגי מוצאים דרך לחיות יחד. לעבור לניו יורק באמת עשוי לסבך את הסיפור לא? 

Gorillaz ft. Peter Hook & Georgia - Aries

בראשית העביר דיימון אלברן את עיקר גוף היצירה שלו להרכב הוירטואלי "גורילז". לאחרונה הוא החליט שאת השירים החדשים שלו הוא לא יגבש לאלבום אלא לפרויקט יוטיוב שנקרא Song Machine. כל שיר מלווה בקליפ, חומרים מהאולפן וכמו תמיד גם אורחים מיוחדים. בשיר החדש מתארחת הזמרת הבריטית ג'ורג'יה והבסיסט פיטר הוק שאת הנגינה הייחודית שלו מהלהקות ג'וי דוויז'ן וניו אורדר אפשר לזהות כמעט מהתו הראשון. נדמה שכבר תקופה לא קצרה גורילז לא בפוקוס מבחינה אמנותית. השיר החדש בהחלט מחזיר אותם לעניינים.

Sharon Van Etten & Norah Jones - Seventeen

בשנה שעברה הוציאה שרון ואן אטן את אלבומה המצליח ביותר עד כה, Remind Me Tomorrow, שבו היא התרחקה מעולמות הפולק ופנתה לסאונד יותר אייטיזי - מבוסס סינתיסייזרים. את השיר Seventeen מתוכו שמעתם אצלנו כחלק מבחירות העורכים והוא גם נבחר לאחד משירי השנה שלנו. בסוף 2019 היא ביצעה אותו מחדש יחד עם נורה ג'ונס בתכנית של סטיבן קולבר וכעת הגרסה הזו רואה אור באופן רשמי. מי שמכיר את האלבומים המוקדמים של ואן אטן ומי שמעדיף גיטרה אקוסטית והאמונד על פני סינתיסייזר, עשוי להתחבר יותר לביצוע הזה. אנחנו אוהבים את שניהם. 

Tash Sultana - Pretty Lady

טאש סולטנה הוציאו שיר וקליפ חדש שמציג אנשים יושבים בבתים ורוקדים בהסגר. הקליפ כבר הפך לאתגר אינסטגרם וגם אתם יכולים להשתתף ולצלם עצמכם רוקדים לצליליו! האמת? לא משימה קשה. בכלל, השיר החדש של התופעה האוסטרלית הסוחפת הוא קליל, מקפיץ ומזמין זמזום וריקוד על הספות. סולטנה הוציאו לפני כשנתיים אלבום בכורה ומאז הפכו לתופעה (ויראלית). אם וכאשר הסגר יסתיים יצאו לסיבוב הופעות ואולי נזכה לראות את התופעה בחי. בינתיים אפשר להתכונן בבית.

* טאש סולטנה מגדירים עצמם כג'נדרקוויר. ב-2019 הכריזו אנשי מילון "מרים וובסטר" האמריקני על כינוי הגוף הלא-בינארי "הם" (they) - המשמש לתיאור מי שאינם מזדהים כגבר או כאישה בלבד - כמילת השנה של המילון. לפי וובסטר אפשר להשתמש בכינוי זה גם כשמתייחסים לאדם אחד בלבד.

Other Lives - We Wait

ג'ס טאביש, סולן להקת Other Lives, טוען שזה השיר הכי אישי שכתב בחייו. כשקוראים את הטקסט שהוא כתב עם הוצאת השיר מבינים עד כמה אישי באמת השיר ועד כמה המציאות עולה על כל דמיון. השיר הוא מחווה לחבר ילדות שלו בשם טומי שנרצח בגיל 25 בידי רוצח שכיר שאשתו ג'יניפר שכרה. כן כן קראתם נכון. ג'ס מספר שהאירוע זעזע אותו וכשהוא התיישב על יד הפסנתר הוא הצליח לתקשר את הכאב מוזיקלית לאורך כל הקריירה שלו אבל לא טקסטואלית. כעת הוא סוף סוף הרשה לעצמו לכתוב על האירוע במפורש ולהפסיק להתכחש לטראומה. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)