אהרון רמתי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכת בירושלים: כתב אישום יוגש נגד אהרון רמתי

פרסום ראשון: מסתמן כי מנהל סמינר "באר מרים" יואשם בהחזקה בתנאי עבדות. ההחלטה התקבלה לאחר שעורכי דינו ויתרו על השימוע שהיה אמור להתקיים מחר
סולימאן מסוודה
22 באפריל 2020
16:40

פרסום ראשון: למרות הקשיים בהוכחות, הפרקליטות תגיש מחר (חמישי) כתב אישום נגד אהרון רמתי, מנהל סמינר "באר מרים" בירושלים החשוד שעמד בראש כת, לאחר שעורכי דינו ויתרו על השימוע שהיה אמור להתקיים מחר. רמתי צפוי להיות מואשם בהחזקה בתנאי עבדות.

לפני כחודש וחצי פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי למרות שהפרקליטות הודיעה על כוונתה להגיש כתב אישום נגד רמתי, היא חזרה בה מההצהרה בשל קשיים בהאשמתו בסעיף העיקרי של החשדות – החזקה בתנאי עבדות – הסעיף המשמעותי ביותר באישום. 

בתחילת מארס שוחרר רמתי למעצר בית תוך איסור על יצירת קשר עם בנות המדרשה. באופן חריג ולמרות הצהרת תובע שהוגשה לבית המשפט, הפרקליטות חזרה בה אז מכוונתה להגיש את כתב האישום נגדו. שחרורו של רמתי למעצר בית נעשה בניגוד לעמדת המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו.

בינואר פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר לטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. המשטרה עימתה אותו עם חלק מההאזנות. האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.

נגד רמתי הצטברו 15 תלונות של נשים. מאז נודע דבר מעצרו, הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.