רמתי
יונתן זינדל, פלאש 90

כתב האישום נגד אהרון רמתי בגין הפעלת הכת בירושלים: החזיק 50 נשים בתנאי עבדות

כתב האישום נגד מנהל סמינר באר מרים כולל עבירות החזקה בתנאי עבדות, שיבוש הליכי משפט ותקיפת קטין: "גרם לנשים להבין שכל פעולה בניגוד להוראותיו, לרבות בסמינר, תוביל אותן לגיהנום"
סולימאן מסוודה וורד פלמן
23 באפריל 2020
10:50
עודכן ב 11:34

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אהרון רמתי, מנהל סמינר "באר מרים" בירושלים בגין חשד שעמד בראש כת. כתב האישום כולל החזקה בתנאי עבדות, שיבוש הליכי משפט ותקיפת קטין. 

על פי כתב האישום, מאז 2015 החזיק רמתי 50 נשים בדירת שלושה חדרים בירושלים, בתנאים קשים. הוא ניהל את שגרת חייהן והטיל עליהן מורא. רמתי גם מואשם בתקיפת נכדיו, ובמקרה אחד מצוין כי הכניס סחוג לפיו של נכדו בן החמש כאמצעי ענישה ובמקרה אחר הכה על ידיו של תינוק בן שנה. 

מתוך כתב האישום עולה תמונה קשה של ניצול: הנאשם טען בפני הנשים כי מוסד הנישואים אינו דבר רצוי עבורן, וגם הבאת ילדים לעולם אינה דבר שיש לשאוף אליו, בשל המצב הרוחני שבו העולם שרוי. כל שידוך של אישה מהסמינר היה צריך לקבל את אישורו של הנאשם, ובפועל מיעוט מהנשים התחתנו, לאחר קבלת אישורו. עוד נכתב כי הנאשם גרם לנשים להבין שכל פעולה בניגוד להוראותיו, לרבות בסמינר, תוביל אותן לגיהנום ותמיט עליהן אסונות שונים.

כתב האישום אמור היה להיות מוגש לפני כחודשיים, אז הפרקליטות חזרה בה מכוונתה להגישו באופן חריג, וזאת למרות הצהרת תובע שהוגשה נגדו לבית המשפט.

לפני כשלושה חודשים פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. האזנות אלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. מדובר בראיות משמעותיות, משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.

נגד רמתי הצטברו 15 תלונות של נשים. מאז נודע דבר מעצרו, הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.