בית שמש, ארכיון
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

מחשש לעימותים עם חיילים: העירייה תחלק מזון לתושבי בית שמש

גורם בעירייה: ניקח חלק משמעותי יותר בחלוקה מאשר החיילים. ממחר בשש בבוקר ועד יום שישי באותה שעה - סגר על העיר
סולימאן מסוודה
25 באפריל 2020
19:40

מחשש לעימותים עם חיילי פיקוד העורף בבית שמש - בעירייה אומרים כי הם ייקחו חלק משמעותי יותר בחלוקת המזון מאשר החיילים. גורם בעיריית בית שמש אומר כי הצעד הזה סוכם עם פיקוד העורף על רקע העימותים שהתפתחו בין תושבי העיר לבין כוחות המשטרה והביטחון שהגיעו לעיר כדי לאכוף את הנחיות משרד הבריאות בתקופה האחרונה.


העירייה תקצה עובדים ייעודיים כדי לחלק את המזון, בסיוע פיקוד העורף, במהלך הסגר על שכונות רמת בית שמש ב ושכונת נחלה ומנוחה, שייכנס לתוקפו ממחר (ראשון) בשעה שש בבוקר ועד יום שישי באותה שעה. 

המשטרה צפויה להגביר את הסיורים בשכונות החרדיות בבית שמש, בעיקר בשכונת רמת בית שמש ב, כדי למנוע התקהלויות אסורות - במיוחד בבתי הכנסת. כך סיפר גורם במשטרה לכאן חדשות. עוד אמר הגורם כי החשש הוא שהתנועה בתוך אותן שכונות תתגבר בעקבות הסגר. לדבריו, הסגר נותן מענה למעבר בין השכונות - אך לא בתוך השכונות עצמן.

בתוך כך, בבית שמש הופצו פשקווילים ביומיים האחרונים שמצביעים על אכיפה סלקטיבית, לכאורה, של הנחיות משרד הבריאות בין חרדים לחילונים. בפשקווילים נכתב כי מדינת ישראל הפכה את השכונות החרדיות לגטאות ושבהן מתבצעות אכיפת-יתר, בעוד שבשכונות החילוניות במדינה - ההנחיות לא נאכפות. הסגר, כפי שהחליטה הממשלה, יחל ממחר בשעה 06:00 ויסתיים ביום שישי באותה שעה. השכונות שייכנסו לסגר הן: רמת בית שמש ב ושכונת נחלה ומנוחה. בהחלטת הממשלה נכתב כי ההחלטה התקבלה בעקבות עליה באחוזי התחלואה בעיר.