התקיפה שיוחסה לישראל בסוריה, הלילה
צילום מסך

הטלוויזיה הסורית: שלושה הרוגים בתקיפה ישראלית בדמשק

הטלוויזיה הסורית דיווחה כי ישנם ארבעה פצועים באירוע, בהם ילד. לפנות בוקר דיווחו כלי תקשות במדינה על מספר טילים ששוגרו לפרברי דמשק. ערוץ "אל-ערביה" דיווח כי כמה פעילים במליציות שיעיות הנאמנות לאיראן נהרגו בתקיפה
נורית יוחנן, רועי קייס ועידו קורן
27 באפריל 2020
05:57
עודכן ב 11:19

הטלוויזיה הסורית דיווחה הבוקר (שני) כי שלושה אזרחים נהרגו וארבעה נפצעו, בהם ילד, בתקיפה באזור דמשק שמיוחסת לישראל. האזרחים נפגעו, לפי הפרסומים, מרסיסי טילים שנפגלו על בתיהם בעיירות אל-חג'ירה ואל-עאדליה. לפנות בוקר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" כי כמה טילים ישראלים שוגרו מאזור לבנון, וחלקם יורטו לפני שהגיעו למטרתם על ידי מערכות ההגנה האוויריות של צבא סוריה.בד בבד, מרכז המעקב הסורי דיווח כי התקיפה כוונה לאזורים בדרום ובדרום מערב דמשק, היכן שממוקמים אתרים של מיליציות פרו-איראניות ושל חיזבאללה. ערוץ "אל-ערביה" הוסיף כי כמה פעילים במליציות שיעיות הנאמנות לאיראן נהרגו בתקיפה. 

ערוץ אל-מיאדין הלבנוני ציין כי הורגשה תנועה ערה של כלי טייס ישראליים בדרום לבנון, שטסו בגובה נמוך. סוכנות הידיעות ספוטניק הוסיפה כי התקיפה כללה שמונה טילים, וחמישה מהם יורטו לפני שהגיעו למטרתם. 


בשבוע שעבר, הטלוויזיה הסורית דיווחה כי מערכות הנ"מ במדינה הופעלו בעקבות "תקיפה ישראלית" בתדמור שבפרברי חומס במערב המדינה. לפי הדיווחים, כמה טילים יורטו באזור. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי מטוסים ישראליים תקפו עמדות צבאיות של מיליציות איראניות באזור תדמור. עוד ציין המרכז כי התקיפה בוצעה מהמרחב האווירי של לבנון, ולפי שעה אין נפגעים. בסוף חודש מארס יוחסה תקיפה נוספת במרחב חומס לישראל, באזור שדה התעופה א-שעיראת.


לפני כשבועיים כלי תקשורת ערביים דיווחו כי מטוס ללא טייס ישראלי תקף כלי רכב במערב סוריה, ליד גבול לבנון. בהמשך דווח כי כלי הרכב היה שייך לחיזבאללה, וכי לא היו נפגעים. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי כלי טיס בלתי מאויש ישראלי תקף ג'יפ צבאי באמצעות שני טילים. לפי הערכות מטרת התקיפה בסוריה שיוחסה לישראל, הייתה קשורה לפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה - ולא לשם חיסול של פעיל הארגון.