גל קיידן

תלמיד מצטיין, מוזיקאי וחלל צה"ל האחרון: סיפורו של גל קיידן

קיידאן הוא החלל האחרון שנהרג בפעילות מבצעית, בפיגוע המשולב בצומת אריאל במארס 2019. יותר משנה אחרי הפיגוע, הוריו, מרינה ואנטולי קיידאן, מדברים בפעם הראשונה על אובדן בנם הקטן, שהתגלגל כמעט במקרה להיות לוחם בחיל התותחנים, וסיים את חייו בגיל 19 בלבד • וגם: החברים מספרים על הקונצרט לכבודו
נופר משה-פרדו
27 באפריל 2020
21:01

סמ"ר גל קאיידן, שנהרג בפיגוע הדקירה בצומת אריאל במארס 2019, הוא החלל האחרון שנפל בפעילות מבצעית של צה"ל. קונצרט שהיה אמור להתקיים לזכרו בוטל בגלל קורונה, אך חבריו להרכב התאחדו כדי לנגן באוויר הפתוח, ולהיזכר במוזיקאי המחונן, שיישאר בן 19 לנצח.

לכאן חדשות הם סיפרו: "היינו בהרכב ביחד, ארבעתנו, ובגלל גל התפרקנו בתכלס. אין איזו דרך אחרת להגיד את זה. תמיד קיוויתי שעוד פעם יהיה עוד קונצרט – בסוף ניגנו עוד פעם ביחד, אבל בלי גל. כמו שאתה מבקש משאלה מג'יני, והוא ממש אותה אבל בצורה הכי נוראית שיש. ואז אני מקבל טלפון מלב, המורה לשעבר ואני שומע את לב שהוא ממש לחוץ, ואז הוא אומר: תקשיב, גל נרצח.

"אין יום שאני לא חושב על היום הזה. אני ממש זוכר את החזרה הראשונה, היינו בני 9 וניגנו את השיר 'החייל שלי חזר' של נעמי שמר. הוא היה הכי חכם, הוא היה הכי יפה, ואז כאילו אמרתי, במקרה של גל זה, אני לא יודע את המקרים האחרים, אבל במקרה של גל זה באמת נכון – זה לב זהב. הוא והמשפחה שלו זה לב אחד ענק".