גולדין, שאול ומנגיסטו

מתאם השבויים למשפחות: יש לוחמה פסיכולוגית

משפחות גולדין ושאול עודכנו בדבר המגעים. מקור המעורה בנושא אמר כי ישראל מסרבת לעסקה דו שלבית והבהירה שהיא מעוניינת בהסכם שכולל את החיילים והאזרחים • השר גלנט: מניסיון העבר לא הייתי בונה בשלב זה על ציפיות גדולות
גילי כהן
30 באפריל 2020
10:37

שרים בממשלה עודכנו היום (חמישי) כי מתקיימים מגעים בתיווך מול חמאס לעסקה להשבת השבויים והנעדרים מרצועת עזה. המתאם, ירון בלום, עדכן בשבוע שעבר את משפחות גולדין ושאול בדבר המגעים, אך אמר להם כי יש גם לוחמה פסיכולוגית סביב הנושא.  

מקור המעורה בנושא אמר כי ישראל מסרבת לעסקה דו שלבית והבהירה שהיא מעוניינת בהסכם שכולל את החיילים והאזרחים. עוד אמר המקור כי ישראל מציעה להעביר סיוע הומניטרי וציוד הקשור למאבק בקורונה וכן לקדם פרויקטים כלכליים בעזה.

השר יואב גלנט מהליכוד אמר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי יש מגעים ראשונים לעסקה עם חמאס וכי המצב כעת יותר מתקדם ממה שהוא היה במשך תקופה ארוכה. עם זאת אמר גלנט כי מניסיון העבר לא היה בונה בשלב זה על ציפיות גדולות.

האזינו לריאיון עם השר יואב גלנט

ביום חמישי שעבר דיווח העיתון הלבנוני אל אחבאר כי מצרים שיחררה ארבעה עצירים פלסטינים, במטרה ליצור אווירה חיובית בקרב חמאס על רקע עסקת חילופי שבויים. בדיווח נכתב כי חמאס הודיע למתווך המצרי שהם מוכנים לבצע עסקה הנוגעת להעברת מידע על השבויים כל עוד זו לא תבוא על חשבון המחיר שתשלם ישראל בעסקה הכוללת שתביא לשחרורם.

מוקדם יותר החודש אמר מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה לערוץ "אל-ערבי" הפרו קטרי כי "אם יש רצינות אצל המנהיגים הישראלים להגיע לעסקת חילופי שבויים - אז ההחלטה שלנו היא להגיע לעסקה". הנייה ציין כי מתווכים וגורמים מסוימים פנו אליהם בעניין העסקה כדי לקבל הבהרות על האפיקים שאפשר לפעול בהם בנושא.