יהודה פוליקר

בחירות העורכים - כאן 88 | 5.5.2020

עדכון אחרון - 5.5.2020
מערכת כאן
06 במאי 2020
12:48

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

Albert Tales - We're Going Down

בסוף השנה שעברה הוציאה להקת Albert Tales אי.פי בכורה. הוא הגיע לידי הלייבל הבריטי הנהדר Freshly Squeezed שקפץ על המציאה והחליט לטפח את ההרכב הישראלי. ה-EP שנקרא Resurrection נוצר בהשראת מודל "חמשת שלבי האבל", שמתאר את חמשת שלבי התהליך הנפשי שעוברים אנשים החולים במחלה סופנית. זה נשמע מדכא אבל כפי שניתן לשמוע בסינגל Going Down, המוזיקה של Albert Tales, במיטב מסורת ה-Fאנק והסול, מלאה באופטימיות. 

יהודה פוליקר - ליל סערה

השיר החדש של יהודה פוליקר נכתב אמנם לפני כשנתיים (על ידי צרויה להב) אבל הוא רלוונטי במיוחד לימנו: "הסירה מיטלטלת בּלֵיל סערה/ מרוּקָן פח המים, הצֵידה נגמרה/ והשליח הנמלט שמחפש נמל מקלט/ מתעקש לזכור את משמעות הבשוֹרה". הלחן הוא של פוליקר עצמו, ההפקה של לואי להב ויאיר גורן, ובהקלטה משתתפים חברי Vegan Friendly שגם מלווים אותו בהופעות: גבע אלון, ג'נגו ואסף רייז. התוצאה היא אחד השירים החדים שהוציא פוליקר מזה שנים.

Circa Waves - Sad Happy

להקת Circa Waves (מליברפול במקור - כבר התחלה טובה), לקחה על עצמה אתגר בשנה שעברה; להוציא בשנת 2020 אלבום קונספט מפוצל, חצי שמח, חצי עצוב. בינואר יצא החלק השמח ובמארס (כמה סמלי) הגיע החלק העצוב ובכך עמדה הלהקה באתגר. עכשיו זה כבר בידיים של המאזינים, אנחנו בחרנו ללכת על האמצע, קצת שמח קצת עצוב, עם שיר הנושא Sad Happy. באיזה צד של האלבום אתם? 

Rolling Stones - Living in a Ghost Town

באמצע העשור הקודם התכנסו הרולינג סטונס באולפן במטרה ליצור אלבום חדש עם חומרים מקוריים. כדי להתחמם הם ניגנו כמה משירי הבלוז האהובים עליהם ונזכרו כמה הם אוהבים את זה. אז הם זנחו את החומרים המקוריים לטובת אלבום מחווה לבלוז, כפי שעשו בתחילת דרכם, והבטיחו שאחריו ייצא אלבום מקורי. כעת הם עומדים בהבטחה ומוציאים סינגל ראשון ומקורי לראשונה מזה שמונה שנים! השיר נכתב כבר בשנת 2019 ולא תוכנן לצאת עכשיו אבל כשהתחילו אירועי הקורנה הם הבינו שהטקסט פשוט הקדים את זמנו. מיק ג'אגר, שכתב את השיר בעשר דקות, מספר שהוא שינה מעט את המילים כדי שהשיר יתאים עוד יותר למצב הנוכחי. עם התאמות או בלי אין תרופה טובה יותר משיר חדש של הסטונס.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים