המשביר לצרכן
דניאל שטרית, פלאש 90

בעלי המשביר לצרכן לחץ לקבל מענק מהמדינה אך הודיע לעובדים על הרעה בתנאים

רמי שביט בעל השליטה במשביר הבהיר למנהלים: העובדים יחויבו בהרעת תנאים לפני שובם • בשלב זה איש לא יפוטר אך בפועל מחצית מהעובדים יחזרו לעבודה ביוני או ביולי • קבוצת דלק מתקרבת לקראת פירוק
שאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר
07 במאי 2020
21:08

בעל השליטה במשביר לצרכן, רמי שביט, דרש מהמדינה פיצוי על הנזקים הכלכליים שנגרמו לרשת. היום (חמישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שביט שלח לפני כמה ימים מכתב למנהלים ברשת שבו אמר כי לא ניתן לפתוח את הסניפים תחת הגבלות משרד הבריאות, אך הרשת נערכת לחזרה לפעילות החל מה-17 במאי. נוסף על כך בישר שביט במכתב – רק מחצית מהעובדים יחזרו לעבודה בשלב הראשון.

הוא ציין כי איש לא יפוטר בשלב זה בפועל והבהיר כי המחצית השנייה של העובדים תחזור לעבודה אולי ביוני או ביולי. העובדים שיחזרו לעבודה – ייפגעו. המשתכרים בשכר גבוה מ-7,000 שקלים יחויבו בקיצוץ שכר של 20%. לעובדים בחוזים קיבוציים תהיה התאמה בשעות – מה שצפוי לפגוע בשכרם. 


בתוך כך, קבוצת דלק מתקרבת עוד צעד לקראת פירוק: אחרי שבשבוע שעבר פרסמה דוחות שמהם עולה חשש שלא תעמוד בחובותיה, כעת דורשים מחזיקי האג"ח מהקבוצה לגייס כסף לחברה, אך המגעים בין הצדדים התפוצצו. ביום ראשון צפויה הצבעה של בעלי החוב שאמורים להצביע האם לדרוש פירעון מיידי של החוב – 6 מיליארד שקלים.