מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, 2019
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מזכ"לית הסתדרות המורים על העבודה בל"ג בעומר: "ההתנהלות האוצר כושלת ובריונית"

יפה בן דוד: רציתי לאפשר התנדבות של גננות בחג אבל המשרד דרש עוד ועוד ימי עבודה בחינם • סגן הממונה על השכר באוצר: "אף אחד לא חושב שהמורים צריכים לעבוד בהתנדבות"
קלמן ליברמן
10 במאי 2020
08:46

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, תקפה היום (ראשון) את משרד האוצר בנוגע לעבודת הגננות בל"ג בעומר: "האוצר כדרכו בקודש לוקח דברים כאלה ועושה שימוש ציני ומכוער". את הדברים אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יפה בן דוד בכאן רשת ב

לדברי בן דוד, "הפסקתי להאמין לאוצר, ההתנהלות שלו כושלת ובריונית. אני עובדת לפי הסכמים. חופשת ל"ג בעומר תהיה ככתבה וכלשונה בהסכמים. העבודה של הלמידה מרחוק קשה. אי אפשר לנצל כל הזמן את המסירות של עובדי ההוראה – בגלל שאנחנו נשים? לשום גוף אחר לא מתנהגים בצורה כזאת".

סגן הממונה על השכר באוצר משה בכר הגיב לדברים בתוכנית: "אף אחד לא חושב שהמורים צריכים לעבוד בהתנדבות. הם הסקטור היחיד שממשיך לקבל שכר מלא, אף שהלימודים לא התקיימו בצורה מסודרת". בכר הוסיף כי "משרד החינוך ואנחנו מתמקדים בעיקר - החזרת המערכת ליציבות ושפיות כמה שניתן במסגרת ההנחיות".

האזינו לריאיון עם משה בכר בכאן רשת ב

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד תקף אמש בחדשות השבת בכאן 11 את מזכ"לית הסתדרות המורים, בעקבות סירוב הסתדרות המורים לוותר על חופשת ל"ג בעומר וקריאתה לגננות שלא להתנדב ללמד. בריאיון למיכל רבינוביץ' אמר באב"ד: "קודם תלמדו ואחר כך נדבר, אי אפשר להצמיד לנו אקדח לרקה".


הסתדרות המורים חזרה בה ביום שישי מהקריאה לגננות להתנדב בל"ג בעומר. בהודעת הארגון נכתב: "על אף רוח ההתנדבות והמסירות שגיליתן, נוכח התנהלות שערורייתית של משרד האוצר בשעות האחרונות, אין להתנדב בל"ג בעומר. לא ניתן למשרד האוצר לנצל את משבר הקורונה לצורך פגיעה בזכויותיכן".