כוכבת על

בחירות העורכים - כאן 88 | 12.5.2020

עדכון אחרון - 12.5.2020
מערכת כאן
12 במאי 2020
15:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

כוכבת על - פרידות ונישואים

חברי הילדות מתי גלעד (ג'יין בורדו, לולה מארש), ויובל וילנר (האחיות לוז, גיל בר הדס), חוזרים עם אלבום מלא ראשון אחרי שב-2018 השיקו EP בכורה שאהבנו במיוחד (זכורה במיוחד המחווה שלהם לנערי החוף, "אל עבר השקיעה"). על סינגל הבכורה מהאלבום הם כתבו "פרידות ונישואים, שתי נקודות הקיצון האלה הם דברים שחווינו על בשרנו בזמן כתיבת האלבום והבנו שהן מוטיב מקשר בין השירים בו. השיר מציג שתי נקודות מבט: זו של הרווק וזו של הנשוי".

Iris Hill - Too Much Happiness

גם בתקופה הנוכחית יש מי שמעז לעשות את צעדיו הראשונים ולא לחכות עד שיעבור זעם ובצדק, מוזיקה חדשה ותרבות בכלל הכרחיות בכל תקופה ועוד יותר בתקופה כזו. להקת Iris Hill מוציאה בימים אלו EP בכורה ואיתו סינגל וקליפ ביכורים. השיר Too Much Happiness עוסק בדור ה-X שמוקף בגירויים בלתי פוסקים. נותר רק לקוות שבין שלל הגירויים השיר הזה יגרה גם אתכם. 

Killers - Caution

הקילרס, שהתחילו בעולמות הפוסט Pאנק, עברו בעשור האחרון מטמורפוזה והפכו ללהקת פופ-רוק מובהקת. תגידו שזו התבגרות או תגידו שזו התמסחרות, את הקילרס זה לא מעניין. זו המוזיקה רוצים לעשות והם לא מתביישים בה. בכל התהליך הזה אפשר להצביע על השפעה מוזיקלית מובהקת (לצד ספרינגסטין ו-U2), פליטווד מאק שבעצמה עברה תהליך דומה. לכן לא מפתיע בכלל שבשיר הנושא מאלבומם החדש הם בחרו לארח (לסולו גיטרה), את הארכיטקט של פליטווד מאק, הזמר והגיטריסט לינדזי באקינגהם. 

Powfu feat Beabadoobee - Death Bed - Coffee for Your Head

אחת התופעות המובהקות של המילניום הנוכחי ובמיוחד של העשור האחרון היא נפילתו של הרדיו כיצרן להיטים מרכזי ומדורת שבט מוזיקלית. הכח שנמצא בידיי כולנו לבחור מה לשמוע בכל רגע נתון שינה את חוקי המשחק והפך את הפסקולים של הסדרות והפרסומות, אחד הדברים שעדיין מגיעים לתופצה רחבה בזמן אמת, למדורת שבט מוזיקלית. אבל העולם משתנה ללא הפסקה ושחקן חדש נכנס לתחום בשנה האחרונה: אפליקציית הטיקטוק. בניגוד לרשתות חברתיות אחרות הטיקטוק מאפשר שימוש חוקי בשלל יצירות ושירים מוכרים ואלמוניים כאחד. כך קורה שלפתע שירים מהעבר פתאום חוזרים לתודעה ושירים חדשים הופכים ללהיטים בשירותי הסטרמינג ללא השמעה אחת ברדיו או בטלוויזיה. זה הסיפור של Death Bed שהפך בשבועות האחרונים לאחד מעשרת השירים המואזנים ביותר בשרותי הסטרימינג ואחד השירים המשוזמים ביותר בעולם. מאחורי השיר עומד איזאה פאבר, מוזיקאי וראפר קנדי שמקליט תחת שם הבמה Powfu ומסמפל את השיר Coffee של הזמרת הפילופינו-בריטית beabadoobee (ביאטריס קריסטי לאוס). 

פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים