ג'ו ביידן באירוע בווילמינגטון, 08.05.20
צילום: רויטרס

מסתמן: ג'ו ביידן זכה בבחירות המקדימות לנשיאות בנברסקה מטעם הדמוקרטים

אחריו ברני סנדרד עם 12% מהקולות, במקום השלישי אליזבת וורן עם 5.8% מהקולות • מטעם המפלגה הרפובליקנית זכה הנשיא המכהן דונלד טראמפ עם 91% מהקולות
מערכת כאן
13 במאי 2020
04:48

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן זכה הלילה (רביעי) בבחירות המקדימות לנשיאות שהתקיימו בנברסקה עם 78.6% מהקולות אחריו ברני סנדרד עם 12.7% מהקולות, במקום השלישי אליזבת וורן עם 6% מהקולות. מטעם המפלגה הרפובליקנית זכה ברוב סוחף הנשיא המכהן דונלד טראמפ עם 91% מהקולות.

בחודש מארס ניצח ביידן בבחירות המקדימות לנשיאות שהתקיימו במדינות פלורידה, אילינוי ואריזונה. שבוע קודם ניצח ביידן בבחירות במישיגן, מיסיסיפי, מיזורי ואיידהו. לאחר שהתברר כי ניצח גם במישיגן אמר ביידן כי יפעל "להחזיר לארצות הברית את נשמתה". הוא פנה אל תומכיו של סנדרס ואמר: "אנו חולקים יעד משותף - יחד נביס את דונלד טראמפ".


בתחילת החודש, הגיב ביידן לראשונה על ההאשמות כי תקף מינית את טארה ריד בשנות ה-90. "לא תקפתי מינית. אני אומר חד משמעית - זה מעולם לא קרה", כתב ביידן בדואר אלקטרוני לתומכיו ולתקשורת, לפני שעלה להתראיין לרשת  MSNBC.

טארה ריד הייתה עוזרת לשכה בימיו של ביידן כסנאטור בשנת 1993. היא מאשימה את המועמד כי נגע בגופה בניגוד לרצונה, וליטף את שערה באופן שגרם לה חוסר נעימות. "אם אי פעם היה דבר כזה, ישנו פרטוקול שיוכיח את זה", הוסיף ביידן.

בריאיון לעיתונאית מייגן קלי מתחה ריד ביקורת על התייחסותו של ביידן לתלונתה וקראה לו לפרוש מהמרוץ. וכשנשאלה אם היא מצפה להתנצלות ממנו, השיבה שהיא חושבת שזה "מאוחר מדי"