עמית בן יגאל וחברתו אושר חנום

"אתה איתי בלב לכל החיים": חברתו של עמית בן יגאל נפרדת

לאחר שספדה לו בהלווייתו פרסמה אושר חנום, חברתו של בן יגאל, פוסט בפייסבוק: "מבטיחה לנצח לזכור אותך"
הדס גרינברג
13 במאי 2020
10:08

התקרית בשומרון: לאחר שאמש נפרדה ממנו בבכי קורע לב בהלוויה, פרסמה הלילה (רביעי) אושר חנום, זוגתו של החייל עמית בן יגאל ז״ל, פוסט פרידה כואב בפייסבוק ובו היא מתארת את רגע קבלת הבשורה הקשה ואת הקושי לעצור את הדמעות:                                    

"4:25, אני לא יודעת מאיפה להתחיל אהוב שלי", כתבה חנום. "אני לא מצליחה לישון בידיעה שאתה לא ישן לידי ואומר לי 'לילה טוב שוקיייי, אני אוהב אותך'. קיבלתי את הבשורה המרה הזאת בשמונה בבוקר. באותו הרגע התמוטטתי. החבר שלי, האהבה שלי, יצא לפעילות מבצעית ולא חזר. הבטיח לשמור על עצמו ולא הצליח. אהוב שלי, אני מבטיחה לנצח לזכור אותך, אתה איתי בלב לכל החיים. אני יודעת שאתה מסתכל מלמעלה ובטח צועק לי: 'שוקיייייייי, תחייכי. אבל אני לא מצליחה, אתה מבין אותי נכון?". 

"קברתי אותך היום, במקום לישון לצידך שמתי עליך חול. ליטפתי לך את הפנים והסתכלתי כמה יפה אתה, מלאך שלי. תמיד כשהייתי עצובה הרמת, לא משנה כמה שנינו עצובים ביחד. הייתי אמורה לראות אותך הסופ"ש הזה, ביום שבת, אבל תראה איך משנים לנו את התוכניות, אה בייבי? אתמול דיברנו והיום אין לי למי לדבר". 

"הספדתי אותך היום! מי היה מאמין שאני אספיד אותך מאמי, מייייייייי? אני אוהבת אותך כל כך, גאווה שלי, לכל החיים, ומי שרצח אותך, אני מבטיחה לך, שזה יבוא לו בנקמה. תהייה איתי תמיד, טוב? אני יודעת שאתה מסתכל".

עמית בן יגאל, לוחם גולני בן 21 מרמת גן, הובא אתמול למנוחות בחלקה הצבאית בבאר יעקב לאחר שנהרג בפעילות מבצעית של יחידתו בכפר יעבד שליד ג'נין. תחקיר ראשוני של צה"ל, שפרטיו פורסמו אמש בחדשות הערב בכאן 11 הביא את מערכת הביטחון להעריך כי המחבל שזרק את האבן לעבר בן יגאל התגורר בבניין שממנו ביצע את המעשה. 

על פי התחקיר, כוח רגלי של סיירת גולני נכנס לפנות בוקר לכפר לעצור ארבעה פעילי טרור. בתום הפעולה, כשהכוח היה בדרכו חזרה, ארבו לחיילים שניים או שלושה פלסטינים על גג אחד הבתים ובידיהם אבנים. לאחר שהושלכה האבן הראשונה אל החיילים, הם הפנו מבטם לעבר הגג ואז נפגע בן יגאל מאבן בארובת עינו. רופא צבאי שנילווה לאנשי הכוח מיהר לטפל בחייל שמצבו היה קשה. הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם ושם נקבע מותו.