העימותים בוואדי ערה

עימותים בוואדי ערה: מפגינים יידו אבנים על שוטרים, שישה נעצרו

עימותים במחאה על הרג הצעיר הערבי אתמול בבית החולים תל השומר. צומת ערערה נחסמה לתנועה
אורלי אלקלעי וחן ביאר
14 במאי 2020
16:49
עודכן ב 17:40

עימותים נרשמו היום (חמישי) בין שוטרים למפגינים בוואדי ערה, במחאה עקב מותו של הצעיר שנהרג אתמול באירוע הדקירה בתל השומר. כ-300 מפגינים חוסמים את צומת ערערה, שישה בני אדם נעצרו עד כה. המשטרה משתמשת באמצעים לפיזור הפגנות במקום. 

אביו של הצעיר: "הנאצים לא התנהגו ככה באכזריות"

יום אחרי המקרה, עביר יונס, אמו של מוסטפא שליוותה אותו לבית החולים, סיפרה לכאן חדשות: "שמעתי שמישהי אומרת 'יש לו סכין ביד'. אמרתי לה שהוא חולה נפש, יש לו אפילפסיה, כרטיס נכה. בחייכם, קצת רחמנות. זה בן אדם חולה". עביר טענה כי בנה לא קיבל טיפול רפואי בזמן: "הבן שלי היה על הרצפה ואף אחד לא טיפול בו. לקחו את הבן אדם שקיבל את הסכין. למה לא יריתם לו ברגליים? הוא היה מנוטרל".

מוחמד יונס, אביו של מוסטפא, הוסיף כי "הנאצים לא התנהגו ככה. זה לא שואה מה שעשו לו? זה לא רצח מול אמא שלו? אין להם דם בידיים?". יונס ציין שהיד הייתה קלה על ההדק, בשל העובדה שבנו ערבי: "שפטו אותו בשטח ורצחו אותו על המקום בגלל שמדובר בערבי". הוריו של מוסטפא סיפרו כי תרמו את איבריו, וכי זו הייתה צוואתו.


אתמול, מוסטפא יונס, בן ה-26, נורה למוות לאחר שדקר את סגן הקב"ט של בית החולים שיבא בתל השומר בראשו. המאבטח, בן 20, נפצע קל. מתחקיר ראשוני עלה כי אחד המאבטחים העיר לחשוד כי הוא אינו עוטה מסכה ובין השניים התפתח ויכוח, אחריו דקר התוקף את המאבטח ונורה בתגובה.